Bezpieczeństwo i innowacje
Światła Intelli-Lux® LED Pixel
Nowa Astra Sports Tourer Electric została wyposażona w najnowsze światła Intelli-Lux® LED Pixel. Wspomniany system stanowi duży krok naprzód w rozwoju technologii reflektorów, nawet w porównaniu z poprzednimi generacjami IntelliLux. Światła drogowe automatycznie aktywują tylko te ze 168 odrębnie sterowanych modułów LED, które znacznie poprawiają widoczność na drodze i nie oślepiają innych uczestników ruchu.   
Intelli-HUD
Dostępny w modelu wyświetlacz projekcyjny Intelli-HUD to futurystyczne rozwiązanie, które w wysokiej rozdzielczości prezentuje najważniejsze informacje o samochodzie bezpośrednio na szybie przedniej. Najnowszej generacji technologia HUD od Opla sprawia, że informacje pojawiają się przed pojazdem, dokładnie w polu widzenia kierowcy. Ustawienia można dostosować tak, by na szybie wyświetlane były wybrane strony, powiązane z danymi widocznymi na desce rozdzielczej, w tym pojawiające się powiadomienia, szczegółowe mapy i media. 
Intelli-Drive 2.0
Intelli-Drive 2.0 to połączenie naszych najbardziej zaawansowanych technologii wspomagania jazdy, które sprawiają, że Astra Sports Tourer Electric to najbezpieczniejszy i najprzyjemniejszy w prowadzeniu model Opla, jaki do tej pory stworzyliśmy. System łączy w sobie szereg funkcjonalności, w tym zaawansowany inteligentny asystent prędkości (A-ISA), który monitoruje znaki drogowe i proponuje kierowcy, by odpowiednio zwolnił lub przyspieszył, a nawet bierze pod uwagę aktualne warunki pogodowe. Intelli-Drive 2.0 posiada także półautomatyczny układ zmiany pasa ruchu (SALC), który wykrywa manewr zmiany pasa ruchu, a nawet może wykonać go zamiast kierowcy.  
Intelli-Vision
Dostępny w Astrze Sports Tourer Electric system Intelli-Vision uruchamia się automatycznie, kiedy wrzucasz bieg wsteczny (lub jeśli samodzielnie aktywujesz tę funkcję) i korzysta z czterech kamer umieszczonych dookoła pojazdu. Wyświetlany w czasie rzeczywistym (i w wysokiej rozdzielczości) widok pozwala dokładnie śledzić, co dzieje się wokół Twojego samochodu. Możesz również wyświetlić widok z wybranej kamery, aby jeszcze wyraźniej obserwować zbliżające się pojazdy lub z łatwością parkować nawet w ciasnych miejscach.