Elektromobilność i przyjemność z jazdy
Łatwe i szybkie ładowanie
Zaawansowana technologia szybkiego ładowania Opla umożliwia błyskawiczne uzupełnienie akumulatorów nowego Opla Astra Electric. Funkcja szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 100 kW pozwala doładować akumulator Twojego auta do poziomu 80% w zaledwie 26 minut, dzięki czemu każda, nawet najdalsza podróż staje się niezwykle prosta. Szereg różnych rozwiązań i technologii ładowania Opla umożliwia łatwe mapełnienie akumulatorów w domu oraz w trasie, aby przygotować Twoje auto na następną przygodę. 
Elektryczna wolność
Przenieś wrażenia z jazdy na nowy, elektryzujący poziom - pokonuj trasę płynnie i cicho lub maksymalnie podkręć moc i poczuj ekscytujący smak natychmiastowego momentu obrotowego. Nowy Opel Astra Electric ucieleśnia nowe doświadczenia jazdy autem w pełni elektrycznym i sprawia, że ekologiczna jazda nabiera całkiem nowych, emocjonujących barw. 
Elektryk się opłaca
Przy zakupie nowego Opla Astra Electric możesz skorzystać z dostępnych dotacji (Mój Elektryk, wallbox w cenie auta) oraz korzyści związanych z jego eksploatacją (poruszanie się po buspasie, wjazd do stref bezemisyjnych). To kolejny argument za tym, że wybór samochodu elektrycznego się opłaca. 
Prowadź po swojemu 
Wrażenia z jazdy na Twoich zasadach: W nowym Oplu Astra Electric elastyczna moc jest zawsze w zasięgu ręki: wybierz jeden z 3 dostępnych trybów jazdy, który najlepiej pasuje do pokonywanej trasy, warunków drogowych i Twojego nastroju. Tryb Sportowy gwarantuje maksymalną dynamikę jazdy, tryb Eco zapewnia optymalną wydajność, a tryb Standardowy (Normal) harmonijnie łączy dostępną moc z oszczędnością energii - a wszystko to przy zerowym poziomie lokalnych emisji CO2, w ciszy pozbawionej zakłóceń i przy prędkości maksymalnej do 170 km/godz. 
Jedź dalej
Opel Astra Electric wykorzystuje najnowocześniejszy system hamowania odzyskowego, aby w trakcie redukowania prędkości gromadzić energię, która w przeciwnym razie zostałaby utracona, gwarantując tym sposobem jeszcze większy zasięg elektryczny. System nie tylko odzyskuje energię podczas hamowania, ale działa także, gdy kierowca Astry Electric zdejmie nogę z gazu.  
Uwolnij moc
Sercem nowego Opla Astra Electric jest najnowszej generacji akumulator litowo-jonowy - 102 ogniwa o dużej gęstości energetycznej wyposażono w zaawansowany system zarządzania ciepłem, co zapewnia długowieczność i większy zasięg. Wyjątkowo kompaktowy akumulator zintegrowano z podwoziem, aby obniżyć środek ciężkości, co przekłada się na wyjątkowe właściwości jezdne i dynamiczne prowadzenie, bez ograniczenia miejsca wewnątrz kabiny.