Komfort
Funkcje podgrzewania
Dzięki funkcji podgrzewania ThermaTec®1 szybko i wydajnie usuniesz szron lub zamglenie z szyby przedniej. Ciesz się funkcją podgrzewania foteli z przodu1, a nawet zewnętrznych foteli w kanapie tylnej2, z dodatkowym systemem podgrzewania kierownicy3, który zapewni komfort w zimne poranki.  
1 Wyposażenie dodatkowe dla wybranych wersji. Certyfikat AGR jest znakiem jakości przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa).
Intelli-Air
Intelli-Air to najnowszy, wysokowydajny system monitorowania stanu powietrza w kabinie, który na bieżąco śledzi informacje o jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Uruchamia się automatycznie, gwarantując świeżość i czystość powietrza dla kierowcy i pasażerów. 
Dach panoramiczny
Przez panoramiczny szyberdach1 do przestronnego wnętrza nowego Opla Astra Electric dostaje się mnóstwo światła dziennego. Szyberdach można uchylić lub otworzyć w całości, dzięki czemu kierowca i pasażerowie mogą poczuć wiatr we włosach i promienie słońca podczas każdej podróży. 
1 Wyposażenie dodatkowe.