Bezpieczeństwo i innowacje
Intelli-HUD
Wyświetlacz projekcyjny Intelli-HUD w Astrze Electric to autentycznie futurystyczne rozwiązanie, które najważniejsze informacje o pojeździe prezentuje w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na szybie przedniej. Najnowszej generacji technologia HUD od Opla sprawia, że informacje zdają się pojawiać przed pojazdem, dokładnie w polu widzenia kierowcy. Ustawienia można dostosować tak, by na szybie wyświetlane były wybrane strony, powiązane z danymi widocznymi na desce rozdzielczej, w tym pojawiające się powiadomienia, szczegółowe mapy i media. 
Intelli-Drive 2.0
Intelli-Drive 2.0 to połączenie najbardziej zaawansowanych technologii wspomagania jazdy od Opla, sprawiających, że nowy Opel Astra Electric to najbezpieczniejsze i najbardziej relaksujące w prowadzeniu auto, które dotąd stworzyliśmy. System łączy w sobie szereg funkcjonalności, w tym zaawansowany inteligentny asystent prędkości (A-ISA), który monitoruje znaki drogowe i proponuje kierowcy, by odpowiednio zwolnił lub przyspieszył, a nawet bierze pod uwagę aktualne warunki pogodowe. Intelli-Drive 2.0 posiada także półautomatyczny układ zmiany pasa ruchu (SALC), który wykrywa manewr zmiany pasa ruchu, a nawet może wykonać go zamiast kierowcy. 
Intelli-Vision
System Intelli-Vision uruchamia się automatycznie, kiedy wrzucasz bieg wsteczny w swoim nowym Oplu Astra Electric (lub jeśli samodzielnie aktywujesz tę funkcję) i korzysta z czterech kamer umieszczonych dookoła pojazdu. Widok o wysokiej rozdzielczości, wyświetlany w czasie rzeczywistym, pozwala dokładnie śledzić, co dzieje się wokół Twojego samochodu. Możesz też wyświetlić widok z wybranej kamery, aby jeszcze wyraźniej obserwować zbliżające się pojazdy lub z łatwością parkować nawet w ciasnych miejscach.