Łączność
Nawigacja

System nawigacji uzupełniają informacje o ruchu drogowym i parkowaniu w czasie rzeczywistym, w tym informacje o stanie dróg publicznych, funkcja wyszukiwania punktów POI, czy aktualne dane o pogodzie1. Inteligentny system uruchamia się głosowo za pomocą komendy: "Hey Opel".  Dane o miejscu docelowym możesz wysłać do swojego samochodu za pomocą smartfona z aplikacji myOpel lub otrzymać wskazówki dotyczące dokończenia trasy pieszo po zaparkowaniu auta.  Wytyczne o trasie dojazdu możesz wyświetlić również na wyświetlaczu projekcyjnym Intelli-HUD2, w panelu wskaźników lub na dotykowym ekranie systemu multimedialnego, w zależności od indywidualnych preferencji. 

 

Więcej informacji na temat ww. usług oraz instrukcje wymaganej aktywacji można znaleźć na stronie connect.opel.pl

 

1 Pakiet CONNECT PLUS zawarty w cenie systemu nawigacji to usługi dostępne na okres próbny. Korzystanie z niego na dalszym etapie podlega dodatkowym opłatom, a także wymaga dostępności pakietu danych. Zakres usługi może różnić się w zależności od kraju i rodzaju pojazdu. Korzystanie z pakietu CONNECT PLUS wymaga wcześniejszej aktywacji za pośrednictwem portalu connect.opel.pl lub aplikacji myOpel.

2 Wyposażenie dodatkowe.

Bezprzewodowe ładowanie
Kabina nowego Opla Astra Electric została celowo pozbawiona zbędnych przycisków i wyposażona w innowacyjne funkcjonalności, które pomagają utrzymać w niej ład.  Możesz ładować swój smartfon za pośrednictwem wbudowanej ładowarki bezprzedowowej1 a inne urządzenia także poprzez podwójny port USB-C. System zabezpieczeń wykrywa gwałtowne ruchy pojazdu i zabezpiecza baterię Twojego urządzenia przed uszkodzeniami na skutek obciążeń sieci podczas jazdy po nierównej nawierzchni.  
1 Dostępność zależna od oferty. Wyłącznie dla urządzeń ze standardem PMA lub Qi. Skontaktuj się ze sprzedawcą Opla, aby sprawdzić kompatybilność Twojego urządzenia.

Systemy multimedialne
Nowy, w pełni cyfrowy Pure Panel® zawiera 10-calowy zestaw wskaźników i 10-calowy środkowy ekran dotykowy, który bezprzewodowo zintegruje Twój smartfon za pośrednictwem funkcji Apple CarPlay™1 i Android Auto™1,2.  Intuicyjny interfejs użytkownika może zostać w pełni spersonalizowany dzięki możliwości tworzenia indywidualnych profili oraz funkcji rozpoznawania kierowcy.  System multimedialny obejmuje takie funkcje, jak radio AM/FM/DAB+, strumieniowe przesyłanie dźwięku przez Bluetooth®3, zapewniające pochłaniające słuchacza wrażenia muzyczne.
 

1 Apple CarPlay™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple Inc. zarejestrowanej w USA i innych państwach, a Android Auto™ stanowi znak towarowy firmy Google Inc.

2 Kompatybilność i niektóre funkcje mogą się różnić w zależności od typu urządzenia i wersji systemu operacyjnego. Przejdź na stronę www.apple.com lub www.android.com lub skontaktuj się z lokalnym dealerem Opla, aby sprawdzić kompatybilność swoich urządzeń.

3 Bluetooth® jest zastrzeżonym znakiem handlowym Bluetooth SIG inc.

Usługi OpelConnect

Inteligentne systemy oraz powiązane z nimi usługi1 umożliwiające łączność ze światem oraz nowoczesne innowacje, które zapewnią bezpieczeństwo oraz ekscytującą i ekonomiczną podróż.

Bez zmartwień: funkcja automatycznych połączeń alarmowych i wezwania pomocy drogowej2 oraz usługa Informacje o statusie pojazdu, która informuje o przebiegu, poziomie paliwa lub przesyła powiadomienia dotyczące przeglądów auta, co zapewni Ci niczym niezakłócony spokój ducha. 

Zalety:  dzięki usłudze e-Funkcje Zdalne3 możesz sprawdzić poziom naładowania akumulatora, zarządzać ładowaniem oraz wstępnie ogrzać lub schłodzić wnętrze pojazdu za pośrednictwem aplikacji myOpel.

Jedź mądrze: podróżuj bez zbędnego stresu dzięki pakietowi łączności CONNECT PLUS4 oraz usłudze zarządzania podróżami i jazdą.

 

1 Dostępność i zakres usług OpelConnect może różnić się w zależności od kraju i rodzaju pojazdu. Korzystanie z usług może wymagać wykupienia abonamentu/dokonania płatności, w zależności od dostępności i zasięgu usług komórkowych.

2 Korzystanie z funkcji połączeń alarmowych i wezwania pomocy drogowej wymaga podpisania regulaminu oraz złożenia pisemnego oświadczenia o zgodzie na lokalizowanie pojazdu w momencie składania zamówienia na samochód oraz zależy od dostępności usług komórkowych. Korzystanie z usług pomocy drogowej (Opel Assistance) jest bezpłatne przez 2 lata od pierwszej rejestracji pojazdu, a po upływie tego okresu podlega opłatom. Więcej informacji na temat OpelConnect dostępnych na stronie https://www.opel.pl/maintenance-services/smart-services/opelconnect.html i na temat Opel Assistance na stronie https://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja/gwarancja.html. Obowiązują odpowiednie ogólne postanowienia i warunki regulaminu.

3 Dotyczy wyłącznie modelu Astra Plug-In Hybrid i Astra Electric

4 Pakiet CONNECT PLUS zawarty w cenie systemu nawigacji to usługi dostępne na okres próbny. Korzystanie z niego na dalszym etapie podlega dodatkowym opłatom

System rozpoznawania głosu oraz ChatGPT

 

Skorzystaj z nowej usługi wyszukiwania1 z ChatGPT i wykorzystaj moc sztucznej inteligencji oferowanej przez platformę Chat AI firmy SoundHound, która dzięki wykorzystaniu szerokiego zakresu tematycznego, zapewnia szybsze i bardziej kompleksowe odpowiedzi.

 

ChatGPT jest zintegrowany z systemem multimedialnym OPEL i współpracuje z systemem rozpoznawania dźwięku i głosu Soundhound.

 

 

1Usługa jest dostępna w językach europejskich: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, holenderskim, polskim, szwedzkim, czeskim, duńskim, norweskim i portugalskim.