Opel is on Track!, czyli „wszystko zgodnie z planem” — filmowe podsumowanie roku 2018.

12 grudnia 2018

  • Udany rok: Opel wdraża strategiczny plan PACE!
  • Mała rakieta: Opel Corsa w usportowionej wersji GSi
  • Mocny początek: Nowy Combo Life z tytułem AUTOBEST i Combo Cargo z tytułem „International Van of the Year 2019”
  • Wizjonerskie koncepcje: od Opla GT do GT X Experimental
  • Warto obejrzeć: cały rok w 60 sekundowym filmie

Rüsselsheim. Rok 2018 był bardzo ważny dla Opla. Firma zaprezentowała nowe modele oraz rozpoczęła realizację strategicznego planu  PACE!. Zakłada on, że Opel — jako część Groupe PSA — będzie marką o globalnym zasięgu, rentowną i zelektryfikowaną. W mijającym roku marka Opel wielokrotnie przyciągała uwagę mediów — o czym opowiada 60-sekundowy film zatytułowany  „2018  – Opel is on track” .

 

Wydarzenia nabrały tempa wiosną wraz z premierą  Corsy GSi —  ta mała „rakieta” nie tylko dostarcza wiele przyjemności z jazdy, ale także wyróżnia się najnowocześniejszymi rozwiązaniami ograniczającymi zużycie paliwa i emisję spalin, spełniając surowe wymagania normy emisji spalin Euro 6d-TEMP (zużycie paliwa wg NEDC w l/100 km: 8,0-7,7 w cyklu miejskim; 5,5-5,1 w cyklu pozamiejskim; 6,4-6,0 w cyklu mieszanym; emisja CO2: 147–138 g/km w cyklu mieszanym1,2).

 

W porównaniu z Corsą GSi Nowy Opel  Combo jest co prawda mniej dynamiczny, ale za to bardziej przestronny. Jako pierwszy w sprzedaży pojawił się model osobowy Combo Life, oferowany w dwóch długościach nadwozia, w wersji 5- i 7-miejscowej, wyposażony m.in. w szeroką gamę systemów wspomagających kierowcę.

 

Minivan Combo Cargo debiutował oficjalnie na Międzynarodowych Targach Samochodów Użytkowych (IAA) w Hanowerze, gdzie otrzymał tytuł „International Van of the Year 2019”, Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2019. Choć został on zaprojektowany według standardów typowych dla samochodów osobowych, tak jak Combo Life, to jako pojazd użytkowy o obszernym wnętrzu przeznaczony jest przede wszystkim dla profesjonalistów, poszukujących kompaktowego minivana do transportu ładunku, narzędzi i sprzętu.

 

Opel zawsze projektował samochody przemawiające jednocześnie do emocji i do rozsądku. Doskonałym tego przykładem jest Opel GT, od którego premiery minęło już 50 lat. „Tylko latanie jest przyjemniejsze” — głosił slogan reklamowy w 1968 roku. Zarówno wtedy, jak i dziś GT jest symbolem przystępnego cenowo samochodu marzeń i realizacji wizjonerskich pomysłów.

 

Odzwierciedleniem wizji oraz zapowiedzią przyszłych modeli marki Opel jest Opel GT X Experimental. W mierzącym zaledwie 4,06 metra długości kompaktowym pięciodrzwiowym SUV-ie o nadwoziu coupé zastosowano w pełni elektryczny napęd oraz liczne innowacyjne rozwiązania i technologie. Jest on jak dotąd najodważniejszą i najczystszą w formie interpretacją wartości marki Opel: jest niemiecki, przystępny i ekscytujący. „Opel Compass” i „Opel Vizor” to rozwiązania stylistyczne przodu nadwozia wskazujące kierunek rozwoju na rok  2019 i kolejne lata, zgodnie z mottem marki: „Przyszłość należy do wszystkich”.

 

1 Dla celów porównawczych pomiary według WLTP przeliczono na wartości NEDC.

2 Dane WLTP dla cyklu mieszanego (podano wyłącznie w celach informacyjnych): zużycie paliwa: 6,9-6,5 l/100 km; emisja CO2: 155-146 g/km.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.