Nowy Opel Combo zdobywa tytuł International Van of the Year 2019.

19 września 2018 r.

  • Targi pojazdów użytkowych IAA: dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller, odbiera nagrodę
  • Jury IVOTY: 25 dziennikarzy z 25 europejskich krajów
  • Poprzedni zwycięzcy z rodziny Opla: Astra Van w 1999 roku i Vivaro w 2002 roku

Rüsselsheim. Nowy Opel Combo Cargo zdobył tytuł International Van of the Year 2019 — IVOTY (Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2019). To najbardziej pożądana nagroda w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. 127 punktów przyznanych modelowi Combo przez jury złożone z 25 branżowych dziennikarzy z 25 krajów europejskich daje nowemu Oplowi znaczną przewagę nad sklasyfikowanym na drugim miejscu Mercedesem Sprinterem (92 punkty). Duża przyjemność z jazdy, innowacyjne systemy wspomagające kierowcę oraz niskie koszty eksploatacji nowego Combo to czynniki, które zdecydowały o fakcie, że ta prestiżowa nagroda po raz trzeci, od czasu jej ustanowienia w 1992 roku, trafi do Rüsselsheim. Wcześniej tytuł International Van of the Year zdobył model Astra Van w 1999 roku oraz model Vivaro w 2002 roku. Nowy Opel Combo został opracowany przez Groupe PSA i zoptymalizowany pod kątem specyfiki marki. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. Dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller, odebrał ją z rąk prezesa IVOTY, Jarlatha Sweeneya.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody” — powiedział Michael Lohscheller. „Zwycięstwo świadczy także o możliwościach Opla w ramach Groupe PSA. Modelem Combo „atakujemy” segment C-vanów, w którym dotychczas nie odgrywaliśmy znaczącej roli. Opel ma duży potencjał wzrostu na rynku lekkich pojazdów użytkowych. Dlatego doskonale się składa, że powierzono nam opracowanie nowej platformy takich pojazdów dla całej Groupe PSA w Rüsselsheim”.

 

Jury plebiscytu IVOTY było pod wielkim wrażeniem walorów Opla Combo. „Po raz pierwszy w historii lekkich samochodów użytkowych inżynierom i projektantom udało się stworzyć vana będącego owocem współpracy wielu marek, w którym każda z nich zachowuje swoje główne wartości i tożsamość praktycznie bez kompromisów. Modele PSA na nowo definiują cały segment nowoczesnych kompaktowych vanów, proponując świeże podejście do stylistyki, precyzję montażu i wykończenie na poziomie samochodu osobowego klasy kompaktowej oraz wyjątkowe poczucie komfortu”.

 

Jury pochwaliło także liczne systemy wspomagające kierowcę w nowym Oplu Combo, takie jak oparty na czujnikach wskaźnik przeciążenia oraz doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach uzyskaną między innymi dzięki drugiej kamerze w lusterku po stronie pasażera, która ogranicza martwe pole po tej stronie pojazdu. Combo Cargo zdobył dodatkowe punkty za inną nowość, czyli czujniki systemu Flank Guard. Dziennikarze wydający werdykt podsumowali: „Vany Groupe PSA przekonują do siebie na wiele sposobów. Autentycznie nowatorskie rozwiązania sprawiają, że samochód jest nowoczesny, komfortowy i wyposażony we wszystkie współczesne technologie poprawiające bezpieczeństwo. W użytkowaniu samochody te zapewniają przyjemność z jazdy i charakteryzują się dobrymi właściwościami jezdnymi bez uszczerbku dla ich funkcji użytkowych. Profesjonalni użytkownicy mają do wyboru szeroką gamę nadwozi i silników. To faktycznie nowy punkt odniesienia w segmencie vanów”.

 

Wysoka efektywność pod każdym względem

Światowa premiera nowego Opla Combo ma miejsce na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze (stoisko C 64, hala 13). Nowy Combo został opracowany w celu zaoferowania maksymalnej efektywności profesjonalnym użytkownikom oraz najniższych kosztów posiadania w segmencie. Zamierzenia te zrealizowano dzięki zupełnie nowej architekturze, pomysłowej konstrukcji oraz unikatowemu pakietowi systemów wspomagających kierowcę, co w efekcie pozwoliło na stworzenie wyjątkowo wydajnego samochodu dostawczego.

 

Od samego początku Opel Combo jest dostępny w licznych wariantach, w tym w wersji o standardowej długości nadwozia 4,40 m, w wersji XL o długości 4,75 m oraz z przestronną, pięciomiejscową kabiną załogową z drzwiami przesuwanymi z obu stron w standardzie. Nowy kompaktowy dostawczy Opel wyróżnia się na tle głównych rywali pojemnością przestrzeni ładunkowej wynoszącą 4,4 m3, ładownością do 1000 kg oraz przedziałem ładunkowym umożliwiającym przewożenie przedmiotów o długości do 3440 mm. W zaprojektowanej w przemyślany sposób przestrzeni ładunkowej między wnękami nadkoli zmieszczą się dwie europalety — nawet w Combo o krótszym rozstawie osi. Wyjątkowo długie przedmioty, takie jak deski, można przewozić pod kątem dzięki opcjonalnej klapie dachowej.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.