Opel rozszerza ofertę silnikową we flagowym modelu Insignia

14 sierpnia 2018

  • Nowy 200-konny silnik benzynowy 1.6 Turbo z filtrem cząstek stałych (GPF)
  • Dostępny dla Insignii Grand Sport, Sports Tourer i Country Tourer
  • Do wyboru: 6-biegowa przekładnia manualna lub automatyczna
  • Ceny od 119 100 zł
  • Debiut systemów multimedialnych nowej generacji

Rüsselsheim. Opel, który przyjął już ponad 155 000 zamówień na Insignię, wprowadza we flagowym modelu najnowszą wersję turbodoładowanego silnika benzynowego 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, zestawionego z 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną. Klienci mogą już zamawiać Insignię Grand Sport, Sports Tourer lub Country Tourer z silnikiem 1.6 Turbo.

 

Mocna, 4-cylindrowa jednostka rozwija moc maksymalną 147 kW/200 KM przy 5500 obr./min i 280 Nm momentu obrotowego w zakresie od 1650 do 4500 obr./min. W Insignii z 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną oraz napędem na przednie koła silnik 1.6 Turbo Direct Injection pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 235 km/h i przyspieszać od 0 do 100 km/h w 7,7 sekundy.

 

Nowy silnik benzynowy został wyposażony w filtr cząstek stałych (GPF), zapewniający optymalną regenerację (tj. utlenianie cząstek gromadzących się w filtrze). Dzięki temu Insignia 1.6 Turbo Direct Injection spełnia rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6d-TEMP, która uwzględnia emisję w rzeczywistym ruchu mierzoną na drogach publicznych i wchodzi w życie od września 2019 roku dla wszystkich nowo rejestrowanych pojazdów.

 

Insignia jest atrakcyjnym wyborem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla dokonujących zakupów flotowych. Użytkownicy korzystają z licznych nowoczesnych technologii, takich jak adaptacyjny tempomat (ACC), matrycowe reflektory IntelliLux LED® oraz ergonomiczne fotele przednie AGR z atestem stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken e.V. (Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa). We flagowym Oplu pojawią się także systemy multimedialne nowej generacji: Multimedia i Multimedia Navi Pro. Charakteryzują się one nie tylko najnowocześniejszymi funkcjami, ale także eleganckim wzornictwem, intuicyjną obsługą oraz dużym ekranem dotykowym.

 

Ceny modelu z nowym silnikiem w Polsce zaczynają się od 119 100 zł1 za Insignię Grand Sport 1.6 Turbo z 6-biegową przekładnią manualną.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

1Sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.