Najlepszy w swojej klasie: Opel Grandland X zdobywa nagrodę „Off Road”

8 czerwca 2018

  • Dwóch finalistów spod znaku błyskawicy: Crossland X również na podium
  • Popularna rodzina SUV-ów: Mokka dwukrotną laureatką nagrody w plebiscycie czytelników

Rüsselsheim. Są praktyczne i pełne innowacyjnych technologii, a każdy z nich ma swój indywidualny charakter – oto rodzina X, składająca się z modeli Grandland X, Crossland X i Mokka X. Gama crossoverów i SUV-ów Opla imponuje jakością nie tylko klientom, jest też bardzo popularna wśród czytelników czasopism Off Road i SUV Magazin. To właśnie oni w konkursie „2018 Off Road Awards” oddali swoje głosy na sportowego i eleganckiego Opla Grandlanda X, uznając go za najlepszy samochód w swoim segmencie. Po raz pierwszy w historii czytelnicy mogli głosować na swojego faworyta w segmencie SUV-ów z napędem na jedną oś, dzięki czemu Opel Grandland X pozostawił daleko w tyle jedenastu konkurentów.

 

„Nagrody od czytelników są dla nas szczególnym powodem do radości, ponieważ pokazują, że klientom podoba się nasz największy SUV. Nowy Grandland X to wyzwanie dla innych aut w segmencie. Świetnie wygląda i może być wyposażony w takie technologiczne nowości, jak układ optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip, lecz przede wszystkim daje niesamowitą przyjemność z jazdy” – powiedział Michael Walter, dyrektor ds. marketingu samochodów kompaktowych i lekkich pojazdów użytkowych.

 

Ale Grandland X nie jest jedynym modelem Opla, który przekonał do siebie czytelników obu magazynów. Opel Crossland X również zachwycił stylowym wyglądem i elastyczną konfiguracją wnętrza, zajmując trzecie miejsce w tej samej kategorii, co Grandland X.

 

Tym samym dwie nowości w rodzinie modeli X Opla kontynuują pasmo sukcesów zapoczątkowane przez Mokkę, poprzedniczkę Mokki X. Ten niestrudzony podróżnik z opcjonalnym napędem na wszystkie koła jest dwukrotnym zwycięzcą w segmencie subkompaktowych SUV-ów (2013 i 2014). Powodów tego nieprzerwanego sukcesu jest co najmniej kilka: wszystkie trzy modele oferują radość z jazdy i praktyczne rozwiązania, a także liczne nowości łączące innowacyjne technologie z komfortem, takie jak system ostrzegania przed kolizją, reflektory LED i ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR, a równocześnie zapewniają atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

 

Czytelnicy Off Road już od 1982 roku wybierają swoje ulubione samochody terenowe i SUV-y. W tym roku po raz pierwszy mogli głosować również czytelnicy siostrzanego czasopisma SUV Magazin. W ankiecie oddano ponad 43 500 głosów. Pasjonaci samochodów terenowych, SUV-ów i crossoverów mogli wybrać swojego faworyta spośród 174 pojazdów w 12 kategoriach.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.