Mała gwiazda sportu, zobowiązująca nazwa: nowy Opel Corsa GSi

17 maja 2018

  • Kontynuacja tradycji GSi: Opel Corsa GSi idzie w ślady Insignii GSi
  • Czysta precyzja: sportowe zawieszenie ze sportowej Corsy OPC
  • Bezkompromisowy wygląd: dynamiczna stylistka Opla ze zwartymi i precyzyjnymi liniami
  • Wrażenia z jazdy samochodem turystycznym: fotele Recaro i sportowa kierownica oraz karbonowe detale nadwozia

Rüsselsheim. Czysta precyzja dla czystej przyjemności z jazdy: to, co Opel Insignia GSi już oferuje w imponującym stylu w klasie średniej, w segmencie małych samochodów będzie reprezentował nowy Opel Corsa GSi. Precyzyjna sportowa maszyna, która staje się wirtuozem zakrętów dzięki sportowemu zawieszeniu dostrojonemu na Północnej Pętli Nürburgring. Stylistyka nadwozia Corsy GSi nie pozostawia wątpliwości: oto prawdziwy sportowiec, doskonale sprawdzający się również w codziennym użytkowaniu.

 

„Wraz z wprowadzeniem nowej Corsy GSi kontynuujemy długą tradycję modeli GSi. Już pierwsza Corsa była oferowana w specjalnym sportowym wariancie, który jest obecnie poszukiwany jako przyszły klasyk. Nasz najnowszy atleta zawieszeniem ze sportowej Corsy OPC ustanawia nowe standardy w swoim segmencie.” – powiedział Peter Küspert, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w firmie Opel.  

 

Zgodnie z ang. motto „hot, hotter, Corsa GSi” mały trzydrzwiowy model zwraca na siebie uwagę precyzyjnymi konturami. Charakterystyczne wzornictwo z dużymi wlotami powietrza, muskularna maska silnika, wydatny tylny spojler i precyzyjnie wymodelowane progi. Zawadiacki przedni pas Opla GSi jest zdominowany przez duży grill o wzorze plastra miodu, na którym centralnie, między dwiema listwami-skrzydłami, umieszczono firmowy znak „blitz”. Nawiązaniem do klimatu wyścigów jest również imitacja włókna węglowego na obudowach lusterek bocznych. Duże akcenty stylistyczne w chromowanych oprawach, wizualnie połączone poziomą linią poprowadzoną przez czarne elementy przodu, wraz z czarnym klinem na masce silnika, podkreślają wizerunek drogowego atlety. Żywiołowa stylizacja jest obecna również w tylnej części nadwozia. Pokaźny spojler przy krawędzi dachu zapewnia dodatkową siłę dociskającą, a sportowa chromowana końcówka wydechu jest osadzona w wyrazistym tylnym pasie w kolorze nadwozia.

 

Sportowy klimat utrzymuje się też we wnętrzu. Kierowca Corsy GSi siedzi w opcjonalnym wyczynowym fotelu Recaro, trzymając w rękach sportową kierownicę. Rękojeść dźwigni zmiany biegów obszyta skórą oraz aluminiowe nakładki na pedały zachęcają, by poczuć czystą przyjemność z jazdy. Atutem Corsy GSi jest również czysta precyzja. Sportowe zawieszenie przejęte z wersji OPC oraz hamulce z czerwonymi zaciskami zapewniają sportową charakterystykę, doskonałe właściwości jezdne oraz krótką drogę hamowania. Samochód może być wyposażony w opcjonalne 18‑calowe obręcze kół z lekkiego stopu.

 

Kierowca i pasażerowie Corsy GSi mogą także korzystać ze znakomitej łączności dzięki opcjonalnemu systemowi multimedialnemu IntelliLink, który ułatwia obsługiwanie smartfonów z systemami Apple iOS i Android w czasie jazdy.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.