Ekskluzywny pokaz Nowego Opla Combo Life w Warszawie

14 marca 2018

  • Polska premiera nowego kombivana Opla jedną z pierwszych w Europie

Warszawa. Opel Combo Life jest główną tegoroczną nowością marki Opel. Zaledwie klika tygodni po upublicznieniu pierwszych zdjęć ten niezwykle uniwersalny model został zaprezentowany podczas specjalnego ekskluzywnego pokazu w Warszawie. Wyjątkowości dodaje fakt, że polska premiera była jedną z pierwszych w Europie. Przyjmowanie zamówień na nowego rodzinnego kombivana Opla rozpocznie się jeszcze w tym półroczu, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów sprzedaży jesienią. 

 

„Opel Combo Life to doskonały uniwersalny samochód rodzinny. Jest bardzo praktyczny i w wyjątkowy sposób łączy przestronność z całą gamą innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii w zakresie bezpieczeństwa i komfortu.” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland. „Nowy Opel Combo Life to kolejne istotne wzmocnienie gamy modelowej marki Opel na polskim rynku.” – dodał. 

 

Opel Combo Life dostępny będzie w dwóch wersjach długości nadwozia – krótkiej (4,40 m) lub wydłużonej (4,75 m). Oba warianty mają wysokość 1,8 metra i będą dostępne w konfiguracji 5- lub 7-miejscowej. Elastyczna konfiguracja siedzeń w drugim rzędzie pozwala dostosować wnętrze do indywidualnych preferencji użytkownika. Klienci mają do wyboru standardową tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 lub trzy indywidualne fotele, które można wygodnie złożyć od strony bagażnika1. Samochód może być wyposażony w pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwane.

 

Opel Combo Life udostępnia gamę systemów wspomagających kierowcę, takich jak system wykrywania senności kierowcy (DDS), kamera cofania 180o, wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD) czy układ optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip oraz rozwiązania podnoszące komfort jazdy, takie jak podgrzewane fotele czy podgrzewana kierownica pokryta skórą. Jedną z nowości jest funkcja Flank Guard, która wspomaga kierowcę w parkowaniu i manewrowaniu przy niskich prędkościach. 

 

Nowy rodzinny kombivan udostępnia też, znane już innych modeli Opla, nowoczesne systemy multimedialne kompatybilne z interfejsami projekcji ekranu smartfona Apple CarPlayTM lub Android AutoTM2  oraz wyposażone w nawet 8-calowy ekran dotykowy. Ponadto porty USB w pierwszym i drugim rzędzie służą do ładowania baterii tabletów i smartfonów, a do dogodnie umieszczonego gniazdka 230 V można podłączyć nawet laptop. Baterie kompatybilnych smartfonów można ładować za pomocą opcjonalnej indukcyjnej ładowarki bezprzewodowej, montowanej pod przyciskami sterującymi klimatyzacją.

 

Opel Combo Life przewiezie również dużą ilość bagażu. W wersji 5-miejscowej o standardowej długości nadwozia pojemność bagażnika wynosi 597 litrów3, a po złożeniu tylnych siedzeń wzrasta ponad trzykrotnie – do 2 126 litrów4. W Combo o wydłużonym nadwoziu wartość ta wynosi odpowiednio 850 litrów3 i 2 693 litrów4.

 

Opel Combo Life będzie oferowany z szeroką gamą silników benzynowych i wysokoprężnych z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem. Silniki, w zależności od wersji, współpracują z 5- lub 6-biegową przekładnią manualną. Po raz pierwszy w tym segmencie dostępna będzie również 8-biegowa przekładnia automatyczna.

 

1 Dostępne od roku 2019

2 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/

3 Pojemność mierzona do górnej krawędzi tylnych siedzeń.

4 Pojemność mierzona do wysokości dachu.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.