Opel Insignia „Zimowym Samochodem Roku 2018” w Filnandii

27 lutego 2018

  • Opel Insignia wygrywa test fińskiego magazynu Tekniikan Maailma
  • Flagowy model Opla pokonuje 13 konkurentów otrzymując maksymalną notę

Każdego roku w lutym fiński magazyn motoryzacyjny Tekniikan Maailma (TM) wybiera „Zimowy Samochód Roku” w oparciu o serię testów przeprowadzanych w niezwykle wymagających, surowych warunkach. W tym roku zwycięstwo w konkursie przypadło Insignii, która otrzymała najwyższą ocenę pięciu „płatków śniegu” i notę 8,8 na 10 możliwych punktów. 

 

Rygorystycznemu sprawdzianowi poddano 14 modeli w najbardziej popularnych wersjach silnikowych, wprowadzonych na rynek w 2017 roku. W ciągu miesiąca konkurentów przeprowadzono przez m.in. testy laboratoryjne oraz sprawdzono ich możliwości na torze testowym w mieście Ivalo, zwanym „Białym Piekłem”, i na drogach Laponii. Nowy Opel Insignia pozostawił konkurencję daleko w tyle. 

 

Werdykt jury konkursowego podaje, że Insignia przeszła wszystkie zimowe testy bez zarzutu. Otrzymała najwyższe oceny za system ogrzewania, prowadzenie i układ hamulcowy. Doceniono także komfortowe warunki podróży na długich dystansach. 

 

“Oczywiście ogromnie się cieszymy z kolejnego sukcesu Insignii, choć nie jest on dla nas zaskoczeniem” - powiedział Rami Kittilä, dyrektor zarządzający Opel Finland. „Opel Insignia to doskonały wybór zarówno na mroźne, jak też gorące dni”. 

 

“W 40-letniej historii zimowych testów TM Opel zajmował już miejsce na podium, choć od ostatniego zwycięstwa minęło ponad 10 lat. Tytuł »Zimowego Samochodu Roku 2003« otrzymał wówczas Opel Vectra” - powiedział Velimatti Honkanen, redaktor naczelny TM. „Wszystkie funkcjonalności auta istotne podczas jazdy w trudnych zimowych warunkach zostały w Insignii odpowiednio zrównoważone. Oczywiście istnieje pole do udoskonaleń, ale to naprawdę drobiazgi łatwe do dopracowania. Złożoność testów, ich liczba i zakres sprawiają, że z łatwością możemy zidentyfikować trudności podczas jazdy w niskiej temperaturze, na śliskich nawierzchniach i w ciemności. Samochód z istotnymi niedociągnięciami nie przejdzie naszych testów”.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.