Corsa z napędem elektrycznym produkowana w Hiszpanii

14 lutego 2018

  • Rozpoczęcie produkcji kolejnej generacji Corsy w Saragossie w 2019 roku, a wersji z napędem elektrycznym w 2020 r.
  • Umowa ramowa z partnerami społecznymi istotnym krokiem w kierunku zrównoważonej przyszłości fabryki w Saragossie

Saragossa. W połowie lutego dyrektor generalny Opla Michael Lohscheller ogłosił rozpoczęcie w 2019 roku produkcji kolejnej generacji Corsy wyłącznie w fabryce w Saragossie, a jej wersji z napędem elektrycznym od 2020 roku. Tym sposobem hiszpańska fabryka będzie pierwszym zakładem Grupy PSA montującym w pełni elektryczny model marki Opel w Europie. 

 

“Ta ważna dla fabryki w Saragossie decyzja zapowiada początek nowej ery” - powiedział Michael Lohscheller. Istotnym warunkiem przyszłych inwestycji jest umowa ramowa podpisana ze związkami zawodowymi pod koniec stycznia br., umożliwiająca zwiększenie konkurencyjności fabryki i dalsze inwestycje. „To wydarzenie odzwierciedla nasze wzajemne zaufanie. Fabryka w Saragossie będzie nadal odgrywać ważną rolę w motoryzacyjnej przyszłości Grupy PSA” - dodał Michael Lohscheller.

 

Do roku 2020 Corsa będzie jednym z czterech modeli Opla z napędem elektrycznym. Plan PACE! zakłada, że do 2024 roku każdy model Opla będzie dostępny również w wersji elektrycznej.

 

Produkcję Corsy rozpoczęto w fabryce w Saragossie w 1982 roku. Do dzisiaj powstało tam niemal 13 milionów aut, z czego ponad 10 milionów to Corsa. Obecnie w fabryce produkowane są Mokka X, Crossland  X i Citroën C3 Aircross. Kolejna inwestycja umacnia pozycję Grupy PSA na Półwyspie Iberyjskim: łączna liczba wyprodukowanych pojazdów w hiszpańskich zakładach w roku 2017 wyniosła 876 672.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.