Opel Insignia zdobywa tytuł Auto Lider 2017

8 lutego 2018

  • Insignia Grand Sport wygrywa głosami czytelników w kategorii „Auto klasy średniej”

Warszawa. Nowa Insignia, flagowy model marki Opel, zdobyła tytuł Auto Lider 2017 w kategorii „Auto klasy średniej”. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w dniu 7 lutego w Warszawie, nagrodę odebrał dyrektor generalny firmy Opel Poland Wojciech Mieczkowski.

 

Nagrody Auto Lider przyznawane są w plebiscycie organizowanym przez Wydawnictwo Bauer i wchodzące w jego skład redakcje tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”. Co roku, już od 16 lat, głosami czytelników oraz internautów wybierane są najważniejsze premiery, najciekawsze modele, a także innowacje techniczne i projekty marketingowe branży motoryzacyjnej.

 

„Dzięki połączeniu elegancko-sportowej stylistyki z nowoczesnymi technologiami oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu, Nowa Insignia jest wyjątkowo atrakcyjnym modelem zarówno dla nabywców indywidualnych, jak i dla klientów flotowych. A dzisiejsza nagroda potwierdza, że to prawdziwy »Auto Lider« klasy średniej.” – powiedział dyrektor generalny Opel Poland Wojciech Mieczkowski.

 

Nowa Insignia oferuje bezkompromisowo przestronne nadwozie utrzymane w sportowo-eleganckiej stylistyce coupé oraz wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Samochód zapewnia niezrównaną przyjemność z jazdy. Model udostępnia szeroką gamę jednostek napędowych. Turbodoładowane, czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe o pojemności od 1,5 do 2 litrów mogą współpracować z 6-biegową przekładnią manualną oraz z 6- lub 8-biegowymi przekładniami automatycznymi.

 

Flagowy model marki Opel imponuje nie tylko niezwykłą sylwetką i przyjazną aurą wnętrza, ale także inteligentnymi technologiami, począwszy od najnowocześniejszych reflektorów matrycowych LED IntelliLux®, poprzez zaawansowany układ napędu 4x4 Twinster z funkcją wektorowania momentu obrotowego, aż po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, w tym projekcyjny wyświetlacz kierowcy (HUD) prezentujący na szybie przedniej najważniejsze dane, takie jak prędkość czy wskazówki nawigacji. Ponadto Insignia, jak każdy Opel, udostępnia nowoczesne systemy multimedialne kompatybilne z interfejsami projekcji ekranu smartfona Apple CarPlayTM1 i Android AutoTM1, umożliwiającymi swobodną obsługę wybranych funkcji i aplikacji smartfona z poziomu ekranu dotykowego systemu multimedialnego.

 

Nowa Insignia jest dostępna w kilku wersjach: jako limuzyna Grand Sport, kombi Sports Tourer oraz kombi o uterenowionym charakterze – Country Tourer. Najwyższe miejsce w gamie zajmuje dynamiczna, usportowiona Insignia GSi, zaprojektowana z myślą o wymagającym kierowcy i gwarantująca maksymalną przyjemność z jazdy.

 

Nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością i precyzją prowadzenia, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny. Ponadto program Opel Exclusive umożliwia unikatową personalizację samochodu. To wszystko czyni Nową Insignię poważnym rywalem nawet dla modeli marek Premium. W ciągu niespełna roku od rozpoczęcia sprzedaży Opel przyjął w całej Europie już ponad 100 000 zamówień na swój flagowy model.

1 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.