Opel Crossland X otrzymuje pięć gwiazdek Euro NCAP

8 listopada 2017

Rüsselsheim. W najnowszym opublikowanym dzisiaj rankingu bezpieczeństwa niezależnej organizacji konsumenckiej Euro NCAP, Nowy Opel Crossland X otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Wynik uzyskany przez tego crossovera z segmentu B jest oparty na wysokich ocenach w czterech ocenianych obszarach bezpieczeństwa: ochronie dorosłych pasażerów, ochronie dzieci, ochronie pieszych i systemów podnoszących bezpieczeństwo. Crossland X osiągnął szczególnie dobre wyniki w testach uderzenia w bok pojazdu, w których zdobył maksymalną liczbę punktów za ochronę dorosłych i dzieci w przedziale pasażerskim.

 

Gama wyposażenia standardowego i dodatkowego Crosslanda X z zakresu bezpieczeństwa jest niezwykle bogata i obejmuje najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę, m.in. system wykrywania senności kierowcy (DDS), system ostrzegania przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu (LDW), układ automatycznego hamowania (AEB) z funkcją wykrywania pieszych, panoramiczną kamerę cofania 180 stopni czy system ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBZA).

 

Kompaktowe wymiary, wyjątkowo przestronne i funkcjonalne wnętrze, atrakcyjna stylistyka typowego crossovera oraz możliwość wyboru dachu w kolorze kontrastującym z resztą nadwozia — to wybrane atuty Opla Crossland X, obecnego na rynku dopiero od marca br., którym zachwyciło się już ponad 70 000 klientów w całej Europie.
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.