Już ponad 100 000 zamówień na Opla Crosslanda X

8 listopada 2017

Rüsselsheim. Opel Crossland X, oferowany zaledwie od roku, już stał się bestsellerem: dotychczas wybrało go ponad 100 000 klientów z całej Europy. Wyjątkowo zgrabny z zewnątrz, przestronny i funkcjonalny w środku, z atrakcyjnym dwukolorowym nadwoziem oraz swobodną, nowoczesną stylistyką, okazał się strzałem w dziesiątkę na rynku SUV ów segmentu B.

 

„Dzięki typowym dla Opla rozwiązaniom, takim jak unikatowe w tym segmencie ergonomiczne przednie fotele z atestem AGR, Crossland X pełni kluczową rolę w trwającej właśnie ofensywie produktowej naszej marki” — powiedział Peter Küspert, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Opel Automobile GmbH. „Wraz z pozostałymi modelami z rodziny X — Mokką X i Grandlandem X — w 2018 roku będzie on po raz pierwszy dostępny w sprzedaży przez cały rok kalendarzowy, wnosząc istotny wkład we wzrost”.

 

Crossland X oferuje szereg najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę w prowadzeniu pojazdu, takich jak układy wykrywania senności kierowcy (DDS), ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW), automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych, ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBZA) oraz adaptacyjny tempomat (ACC), nowoczesne adaptacyjne reflektory w technologii LED czy panoramiczna kamera cofania 180o.

 

Oferta jednostek napędowych obejmuje oszczędne silniki benzynowe, wysokoprężne oraz LPG o pojemności od 1,2 do 1,6 litra i mocy od 55 kW/75 KM do 96 kW/130 KM, oferowane z 5- i 6-biegowymi przekładniami manualnymi lub 6-biegowymi skrzyniami automatycznymi (oficjalne zużycie paliwa wg NEDC: 6,9[1]-3,6[1] l/100 km w cyklu mieszanym, emisja CO2: 123-93 g/km).

 

Crossland X jest trzecim przedstawicielem rodziny X Opla, do której należą także Mokka X i Grandland X. Modne, sportowo-użytkowe modele X cieszą się coraz większą popularnością. Na przykład w Niemczech cała trójka zajęła pierwsze miejsce w segmencie SUV ów w statystykach Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA) za pierwsze dwa miesiące bieżącego roku.

 

[1] Z oponami o niskich oporach toczenia.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.