Nowy Opel Insignia zdobywa prestiżową statuetkę Złotej Kierownicy 2017

27 października 2017

  • Flagowy model Opla zwycięzcą kategorii „Klasa średnia i wyższa”

Warszawa. Nowy Opel Insignia został dzisiaj uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych w Polsce – statuetką Złotej Kierownicy. Wyniki tegorocznej edycji plebiscytu zostały ogłoszone w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się podczas targów Warsaw Moto Show. Statuetkę Złotej Kierownicy z rąk Stanisława Sewastianowicza, redaktora naczelnego tygodnika Auto Świat, odebrał dyrektor generalny Opel Poland, Wojciech Mieczkowski.

 

„Nowa Insignia zachwyca stylistyką, komfortem, właściwościami jezdnymi i ultranowoczesnymi technologiami. Prestiżowa nagroda Złotej Kierownicy potwierdza, że flagowy model Opla to najlepszy wybór w klasie średniej i wyższej na rynku.” – powiedział dyrektor generalny Opel Poland, Wojciech Mieczkowski.

 

Złota Kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych modeli, które zdobyły uznanie czytelników i jury, złożonego z ekspertów motoryzacyjnych. W Polsce plebiscyt jest organizowany od 2009 roku przez tygodnik Auto Świat. W tegorocznej 9. edycji tego prestiżowego plebiscytu o nagrody walczyły 42 samochody w 5 kategoriach. Wszystkie modele miały swoje premiery w tym roku. Samochody, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników tygodnika „Auto Świat”, zostały nagrodzone statuetkami Złotej Kierownicy.

 

Nowa Insignia to flagowy model marki Opel. Charakteryzuje go bezkompromisowo przestronne nadwozie utrzymane w sportowo-eleganckiej stylistyce. Samochód zapewnia wiele przyjemności z jazdy oraz wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Nowa Insignia może być wyposażona w liczne nowoczesne technologie, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów Opel LED IntelliLux® poprzez zaawansowany system napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i wyświetlacz projekcyjny HUD. Ponadto Insignia jest wyposażona w najnowsze systemy multimedialne IntelliLink z interfejsami Apple CarPlay™ i Android Auto™ oraz w osobistego opiekuna kierowcy – system OnStar®. Nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością i precyzją prowadzenia, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny, co czyni go poważnym rywalem nawet dla modeli marek Premium.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.