Opel Grandland X debiutuje w polskich salonach

10 października 2017

  • Rodzina X w salonach Opla: październik 2017 miesiącem SUV-ów i crossoverów
  • Casting Opla: Marcin Dorociński ułatwia wybór odpowiedniego modelu

Warszawa. Zaledwie kilka tygodni po światowej premierze na 67. Międzynarodowym Salonie Samochodowym (IAA) we Frankfurcie, w autoryzowanych salonach marki Opel w Polsce debiutuje Grandland X. Nowy model jest największym członkiem rodziny X, czyli gamy modnych SUV-ów i crossoverów Opla. Dołącza on do popularnej Mokki X oraz niedawno debiutującego na polskim rynku miejskiego crossovera o stylistyce SUV-a – Crosslanda X.

 

Uprawiamy jogging lub jogę? Lubimy robić zakupy na targach śniadaniowych, a może łapać nietuzinkowe okazje modowe? Spędzamy weekendy z przyjaciółmi w modnych miejskich restauracjach, a może wolimy pozamiejskie rodzinne wyprawy? Niezależnie od tego, jak jesteśmy aktywni i jaką formę spędzania wolnego czasu preferujemy, z pewnością dopasujemy odpowiedni model do swojego stylu życia, wybierając auto z rodziny X marki Opel – Grandlanda X, Mokkę X lub Crosslanda X.

 

Wybór ulubionego SUV-a ułatwi klientom kampania „Casting Opla”. W jej ramach, m.in. na specjalnie dedykowanej stronie internetowej www.castingopla.pl, Marcin Dorociński przedstawia kluczowe cechy poszczególnych modeli. Ponadto klienci odwiedzający autoryzowane salony marki Opel będą mieli wyjątkową okazję do poznania zalet całej gamy modelowej SUV-ów i crossoverów Opla, także podczas jazd testowych. Osoby, które w październiku zdecydują się na zakup swojego ulubionego SUV-a lub crossovera Opla, otrzymają dodatkowo komplet kół zimowych w cenie auta.

 

„Październik w autoryzowanych salonach marki Opel to nie tylko czas debiutu naszego najnowszego modelu, Grandlanda X, ale także miesiąc dedykowany całej rodzinie X marki Opel” – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland. „Chcemy, aby klienci ceniący modną stylistykę SUV-ów i crossoverów, ich funkcjonalność, komfort oraz najnowsze technologie, mogli wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model z bogatej oferty marki Opel w tym segmencie”.

 

Opel Grandland X: sportowy, a przy tym elegancki i obszerny

Grandland X to elegancki i przestronny kompaktowy SUV. Mierzący 4,48 metra długości model posiada takie zalety jak uterenowiona sylwetka, wysoka pozycja za kierownicą, dobra widoczność we wszystkich kierunkach, łatwe wsiadanie i wysiadanie oraz dużo miejsca na bagaż. Stylistyka samochodu to przemyślane połączenie solidności i elegancji, natomiast rozwiązania zastosowane we wnętrzu nie tylko zapewniają wysoki komfort, ale są też bardzo funkcjonalne.

 

 

 

Grandland X może być wyposażony w ultranowoczesne systemy wspomagające kierowcę, takie jak system automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych, zaawansowany system wspomagania parkowania (APA), system kamer 360°, adaptacyjny tempomat (ACC) czy system wykrywania senności kierowcy (DDS).

 

 

 

Grandland X oferuje dynamikę zgodną z tym, co sugeruje jego wygląd, a przede wszystkim zapewnia przyjemność z bezpiecznej jazdy przez cały rok, niezależnie od nawierzchni. Jest to zasługą między innymi opcjonalnego elektronicznego układu optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip, który zapewnia maksymalną przyczepność w różnych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru następujące tryby pracy układu: standard, śnieg, błoto lub piasek. Układ można w dowolnej chwili wyłączyć. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne.

 

 

 

Grandland X oferuje wysoki komfort między innymi dzięki opcjonalnym ergonomicznym przednim fotelom z certyfikatem AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowych Pleców) oraz znakomitej łączności zapewnianej przez osobistego opiekuna kierowcy OnStar1 i systemy multimedialne IntelliLink z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto2.

 

 

Opel Crossland X: wyrazisty, sympatyczny i niezwykle praktyczny

Wyrazisty i kompaktowy z zewnątrz, Crossland X jest wyjątkowo przestronny i funkcjonalny w środku. Ten miejski model zwraca uwagę atrakcyjną stylistyką typową dla aut z segmentu SUV ów oraz opcjonalnym kolorem dachu kontrastującym z resztą nadwozia. Mimo długości zaledwie 4,21 metra może nim podróżować 5 osób, a dzięki mechanizmowi pozwalającemu na przesuwanie tylnych siedzeń w zakresie 150 milimetrów pojemność bagażnika można zwiększyć do 520 litrów. Po całkowitym złożeniu tylnej kanapy bagażnik ma aż 1 255 litrów pojemności.

 

Crossland X to samochód zaprojektowany przede wszystkim z myślą o jeździe miejskiej,
można więc go wyposażyć w panoramiczną kamerę cofania, która oferuje widok przestrzeni za pojazdem w promieniu nawet 180 stopni. Ponadto Crossland X oferuje inne przydatne funkcje, jak przednie i tylne czujniki parkowania oraz zaawansowany system wspomagania parkowania (APA), który rozpoznaje odpowiednie miejsca na parkingu i automatycznie parkuje pojazd. Potrafi on także automatycznie wyprowadzić samochód ze stanowiska parkingowego. W obydwu przypadkach kierowca musi jedynie operować sprzęgłem, pedałem przyspieszenia i hamulcem.

 

Samochód można również wyposażyć w wyświetlacz projekcyjny (HUD), innowacyjne w reflektory adaptacyjne (AFL) LED, które zapewniają znakomitą widoczność po zmroku, oraz ergonomiczne fotele kierowcy i pasażera. Opel jest jedynym producentem samochodów z tego segmentu dostępnych z wielokrotnie nagradzanymi fotelami z atestem AGR.

 

Opel Mokka X: muskularny SUV z napędem 4x4

Opel Mokka X był pierwszym przedstawicielem rodziny X. Dzięki doskonale dobranym wymiarom (4,28 m długości), sportowemu wyglądowi i wysokiej pozycji za kierownicą, ten kompaktowy SUV stał się jednym z bestsellerów marki Opel w Europie, w tym również na polskim rynku. W okresie od stycznia do sierpnia 2017 roku, ze sprzedażą na poziomie 3 234 sztuk, Mokka X była liderem segmentu małych samochodów sportowo-użytkowych w Polsce3.
Tak jak w przypadku pozostałych modeli z rodziny X, Mokka oferuje szeroki wybór innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i łączności. Ponadto może być wyposażona w inteligentny adaptacyjny napęd 4x4, który w razie potrzeby płynnie rozdziela moc między przednią i tylną oś w proporcjach od 100:0 do 50:50.

1 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego artykułu producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.
2 Poprawne działanie systemu OnStar wymaga jego uprzedniej aktywacji, posiadania elektronicznego konta w ramach OnStar Europe Ltd., spółki zależnej od General Motors, a także akceptacji Warunków Użytkowania. Funkcjonowanie systemu OnStar zależy od dostępności sygnału sieci bezprzewodowych oraz systemów lokalizacji satelitarnej. Korzystanie z OnStar po upływie darmowego okresu próbnego użytkowania podlega opłacie abonamentowej. Pakiet usług OnStar w ramach abonamentu może różnić się od pakietu dostępnego podczas darmowego okresu próbnego. Opel nie jest odpowiedzialny za świadczenie usług w ramach systemu OnStar. Więcej informacji dotyczących dostępności i opłat znajdziesz na www.opel.pl/onstar lub u Dealerów marki Opel.
3 Dane oraz segmentacja wg Instytutu Samar
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.