Opel wspiera rozwój kompetencji zawodowych młodzieży.

1 września 2016

  • Klasa patronacka GMMP o specjalności Monter Mechatronik utworzona w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym
  • Opel Astra przekazany na cele dydaktyczne Zespołowi Szkół Samochodowych w Gliwicach

Gliwice. Zgodnie z zapowiedziami General Motors Manufacturing Poland podejmuje kolejne działania na rzecz edukacji i rozwoju kwalifikacji swoich przyszłych pracowników. Pierwszego września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbyła się uroczysta inauguracja klasy patronackiej gliwickiego Opla o specjalności Monter Mechatronik. Klasa powstała na mocy porozumienia podpisanego z Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, aby umożliwić profesjonalną edukację dwudziestu uczniom zasadniczej szkoły zawodowej, wzbogaconą elementami kształcenia dualnego. Jej program obejmuje zakres nauczania obowiązujący w Polsce i w Niemczech, co umożliwia absolwentom przystąpienie do egzaminów na polskie i niemieckie świadectwo kwalifikacyjne.

 

Początek roku szkolnego był również znakomitą okazją przekazania przez zakład GMMP przedprodukcyjnego egzemplarza nowego Opla Astry na cele edukacyjne. Europejski „Samochód Roku 2016” został przekazany Zespołowi Szkół Samochodowych w Gliwicach i posłuży do praktycznej nauki zawodu.

 

„Nasze działania koncentrujemy na rozwoju specjalistycznych kwalifikacji uczniów. Dzięki klasie patronackiej możemy się dzielić z nimi naszym doświadczeniem w produkcji światowej klasy samochodów, takich jak Samochód Roku 2016 – Opel Astra – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.