Dwumilionowy samochód z zakładu Opla w Gliwicach.

9 kwietnia 2015

  • Dzisiaj w zakładzie Opla w Gliwicach, zjechał z taśmy produkcyjnej dwumilionowy samochód
  • Jubileuszowym modelem jest kabriolet Holden Cascada na rynek australijski
Gliwice/Warszawa. Dzisiaj w zakładzie Opla w Gliwicach, zjechał z taśmy produkcyjnej dwumilionowy samochód. Tym wyjątkowym autem jest Holden Cascada z turbodoładowanym silnikiem 1.6 l o mocy 170 KM. Ten elegancki kabriolet w niebieskim kolorze Deep Sky jest przeznaczony na rynek australijski

Produkcja Holdenów Astra i Cascada na eksport do Australii i Nowej Zelandii rozpoczęła się w gliwickim zakładzie w lutym tego roku i jest efektem ogłoszonej niedawno strategii zacieśniania współpracy firmy Opel z innymi markami GM. Pod koniec tego roku planowane jest również rozpoczęcie produkcji Buicka Cascady, który trafi na rynek Ameryki Północnej.

„Dwumilionowy samochód, wyprodukowany przez gliwickiego Opla, stanowi symboliczne otwarcie kolejnego etapu rozwoju naszego zakładu, którego dopełnieniem będzie uruchomienie produkcji nowej generacji Opla Astry w drugiej połowie tego roku. Jesteśmy bardzo zgranym i doświadczonym zespołem, co pozwala nam produkować samochody najwyższej światowej klasy.” – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakladu w Polsce.

Dwumilionowy samochód z gliwickiej fabryki Opla jest symbolem wszechstronnego doświadczenia i dużej elastyczności tamtejszego zespołu, produkującego obecnie pięć modeli na jednej linii montażowej. Pierwszy samochód, model Astra Classic, został wyprodukowany w Gliwicach 31 sierpnia 1998 r. Na przestrzeni lat gliwicki zespół zasłynął z produkcji wysokiej jakości samochodów, od miejskiego Opla Agila, przez cztery kolejne generacje kompaktowej Astry, aż po rodzinnego minivana Zafirę. Obecnie, obok eleganckiej Cascady, zakład produkuje cztery wersje nadwoziowe Opla Astry.

Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie. Od ponad szesnastu lat produkuje samochody na rynki Europy, Afryki, Ameryki Północnej, Azji i Oceanii, co czyni go jednym z największych eksporterów w Polsce. Zakład jest również jednym z najlepszych w General Motors pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym, w tym optymalizacji zarządzania energią.

Opel jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w Polsce. W 2014 roku marka sprzedała ponad 28 000 samochodów w tym kraju (+41 procent) i awansowała na czwarte miejsce, z prawie 7,2 procentowym udziałem w całym rynku samochodowym. W bieżącym roku Opel kontynuuje trend wzrostowy: w pierwszym kwartale sprzedaż marki wzrosła o 23 procent, a udział w rynku o 1,7 punktu procentowego, w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku.

Cascada jest eleganckim kabrioletem średniej wielkości o długości 4.70 m. Ten klasyczny, czteroosobowy model o wydłużonej sylwetce i rozkładanym miękkim dachu oferuje przyjemność z jazdy kabrioletem klasy premium w przystępnej cenie. Elektrycznie sterowany miękki dach Cascady otwiera się zaledwie w 17 sekund, przy prędkości jazdy do 50 km/godz. przez naciśnięcie przycisku lub zdalnie w czasie postoju samochodu.

Zaawansowane zawieszenie przednie Opla z kolumnami HiPerStrut (High Performance Strut) dodatkowo poprawia doskonałe właściwości jezdne tego modelu.
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.