Gliwicki zakład Opla partnerem logistycznym Palm Jazz Festiwalu.

 

2 października 2014

  • Gliwickie Astry i Vivaro tworzą flotę festiwalową

Mamy zaszczyt zaprosić w imieniu Fundacji Integracji Kultury na piąte, jubileuszowe wydanie festiwalu PalmJazz.

Odbędzie się on od 26 października do 11 listopada oraz 29 i 30 listopada w Gliwicach.

W pierwszej części festiwalu spotkamy się z Johnem Scofieldem i jego triem, Branfordem Marsalisem w kwartecie, Terence Blanchard Quintet, Kurtem Rosenwinklem, Birelli Lagrenem, Trilokiem Gurtu z Csabą Toth Bagim, Rebeccą Martin i Larry Grenadierem. Jednym z głównych gości festiwalu będzie legendarny Francuz, Richard Galliano.

 

Polscy wykonawcy reprezentowani będą przez Hankę Rybkę-Chowaniec z Góralami, Włodzimierza Nahornego z Tomkiem Muchą, Trio Michała Wróblewskiego. Zapewne niezwykłym przeżyciem będzie koncert polskiego laureata Grammy, Włodka Pawlika oraz koncert czterech polskich znakomitych pianistów: Artura Dutkiewicza, Sławka Jaskułke, Piotra Wyleżoła i Marcina Wasilewskiego.

 

Druga część festiwalu to koncerty oparte na muzyce Krzysztofa Kobylińskiego z udziałem Adama Makowicza, Stanisława Sojki, Orkiestry Aukso, KK Pearls z niezwykłą Reut Rivką, a także Dimą Gorelikiem, Tomem Dayanem i Edi Sanchezem.

Zdecydowana większość koncertów będzie miała miejsce w Centrum Jazovia, na gliwickim rynku.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.