Zawsze w trybie oszczędnościowym. 

Napęd elektryczny po prostu się opłaca, m.in. dzięki niższym kosztom serwisowym. Ponadto, w wielu miastach europejskich zaparkujesz samochodem elektrycznym na dedykowanym miejscu. A to nie wszystko.

Mądra inwestycja.

Porównanie cen samochodów elektrycznych i spalinowych jest niezwykle trudne. Prostszym zadaniem jest zestawienie faktycznych kosztów użytkowania. Tutaj zalety są jasno widoczne.

  • Koszty serwisowania: samochód elektryczny zawiera mniej elementów ruchomych wymagających wymiany oleju.
  • Koszty ubezpieczenia: w Europie, na przykład w Niemczech, firmy stopniowo obniżają stawki za ubezpieczenie pojazdu elektrycznego nie tylko dlatego, że nie emituje on spalin. Zauważono, że kierowcy "elektryków" prowadzą rozważniej powodując mniejszą liczbę zdarzeń drogowych.
  • Darmowy parking: w wybranych miastach Europy pojazdy o zerowej emisji spalin parkują bezpłatnie w wybranych strefach miejskich. 

Rozsądne ładowanie akumulatorów.

Metoda doładowywania zespołu akumulatorów w samochodzie elektrycznym ma również wpływ na koszty eksploatacyjne. Możesz na przykład korzystać z darmowej usługi jako gość w publicznych stacjach ładowania. Instalując stację naścienną Wallbox typu smart i podłączając ją do sieci elektroenergetycznej, zyskujesz możliwość zarządzania czasem ładowania, ustawiając aktywację funkcji w godzinach korzystnych pod względem ceny. Urządzenie możesz również odpłatnie udostępniać innym użytkownikom. Usługi zdalne sterowane aplikacją na smartfona również ułatwiają zarządzanie procesem ładowania tak, aby był jak najbardziej korzystny ekonomicznie. Generowanie raportów zużycia energii ułatwia zarządcom flot samochodowych procedurę zwrotu kosztów pracownika poniesionych za ładowanie zespołu akumulatorów w stacji domowej.