Pomiar zasięgu.

Do niedawna zasięg samochodów z napędem elektrycznym mierzono zgodnie ze standardowym europejskim cyklem jazdy NEDC. 

W 2018 roku cykl NEDC został zastąpiony cyklem WLTP, światową zharmonizowaną procedurą badania pojazdów lekkich. Zasięg Nowej Corsy-e zmierzony zgodnie z cyklem WLTP wynosi do 330 km*. Rzeczywisty zasięg dostępny w codziennym użytkowaniu w praktyce różni się od wartości pomiarowych w cyklu NEDC i w cyklu WLTP. Mają na to wpływ takie czynniki jak rodzaj nawierzchni, warunki pogodowe, styl prowadzenia czy obciążenie pojazdu. 

 

Choć WLTP to również test przeprowadzany w warunkach laboratoryjnych, uwzględnia on sytuacje bardziej zbliżone do codziennych warunków eksploatacji, a zatem wyniki są bardziej realistyczne. 

 

Cykl WLTP uwzględnia:

  • bardziej realistyczną dynamikę jazdy i panującą na zewnątrz temperaturę, 
  • pomiar na dłuższym dystansie, 
  • wyższe prędkości średnie i maksymalne,
  • krótsze postoje,
  • częstsze hamowanie i przyspieszanie.

Więcej o cyklach NEDC i WLTP przeczytasz [tutaj] [ https://www.opel.pl/tools/spalanie.html]

 

* Wstępne wartości określone zostały na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich), w zależności od wersji, zgodnie z Rozporządzeniami WE nr 715/2007, nr 1153/2017 oraz nr 1151/2017. Świadectwo homologacji typu EG oraz deklaracja zgodności są na chwilę obecną niedostępne. Wstępne wartości mogą różnić się od danych oficjalnie zatwierdzonych. Opel Poland Sp. z o.o. oraz Dealerzy marki Opel zastrzegają sobie prawo do zmian specyfikacji produktów. Wartości mogą odbiegać od rzeczywistych, ponieważ nie uwzględniają np. zróżnicowanego stylu i warunków jazdy, rodzaju nawierzchni czy temperatury zewnętrznej.