BEZPROBLEMOWE ŁADOWANIE W DOMU LUB W PRACY.

Statystyczny kierowca pokonuje dziennie około 60 km. Ładowanie przez noc akumulatora podłączonego do standardowego gniazdka 1,8 kW wystarczy, aby za dnia pokonać jeszcze większy dystans. Chcąc przyspieszyć ten proces nawet pięciokrotnie, warto zainstalować domową naścienną stację ładowania prądem zmiennym (Wallbox). Zaawansowane modele Wallboxa wyposażone są w licznik, umożliwiający monitorowanie na bieżąco poboru energii. 

 

Domowa stacja ładowania Wallbox

Przeznaczona do instalacji w domach prywatnych i miejscach pracy. Instalacja stacji możliwa jest w domach wolnostojących, ale także w blokach po uprzednim uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia. Zgodnie z rozporządzeniem WE, każdy ma prawo zamontować prywatną stację ładowania, a zatem uzyskanie pozwolenia nie powinno stanowić trudności.

 

Twój Dealer Opla podpowie Ci jaka stawka lub pakiet energetyczny będą dla Ciebie najbardziej korzystne, biorąc pod uwagę użytkowanie pojazdu, typ akumulatora i dostępny maksymalny zasięg. Warto również rozważyć poradę profesjonalistów w zakresie wymogów i efektywności pracy instalacji elektrycznej w Twoim domu czy miejscu pracy. 

 

Domowa stacja Wallbox nie jest jedyną opcją ładowania akumulatora w warunkach domowych. Warto rozważyć zakup uniwersalnego kabla, który można podłączyć do typowych domowych gniazdek oraz zastosować w publicznych stacjach ładowania.