Bezpieczeństwo i wspomaganie kierowcy
Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP)
Nawet w trudnych warunkach drogowych, funkcja ESP pozwoli Ci utrzymać kontrolę nad Twoim pojazdem i biznesem: Wraz z funkcją kontroli trakcji, system ESP wykorzystuje hamowanie kołami i silnikiem, aby ograniczyć blokowanie się kół w przypadku utraty przyczepności. Zintegrowany system Load Adaptive Control pomaga zachować oryginalny kurs nowego Movano nawet w trudnych warunkach pogodowych poprzez dostosowanie systemu ESP według masy i rozmieszczenia ładunku. System ESP obejmuje również funkcję Cross Wind Assist na boczne podmuchy wiatru, funkcję Roll Over Mitigation zapobiegającą wywrotkom oraz Hill Hold, która pomaga przy ruszaniu pod górę. 
Adaptacyjny tempomat

Nowy adaptacyjny tempomat1 Movano pozwoli Ci się odprężyć podczas stresujących, monotonnych sytuacji za kierownicą. System ustala i automatycznie dostosowuje prędkość w celu zachowania bezpiecznego dystansu od poprzedzających pojazdów i działa w przedziale od 31 km/h do maksymalnej prędkości samochodu. System współpracuje z kamerą na przedniej szybie i z czujnikiem zbliżeniowym umieszczonym na przednim zderzaku.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Traffic Jam Assist

Odpręż się za kierownicą nawet w godzinach szczytu: System Traffic Jam Assist1 sprawia, że samochód automatycznie hamuje i przywraca ustaloną wcześniej prędkość, kiedy poprzedzające nas w korku pojazdy ponownie ruszą.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Trailer Safety Asset1

Czy twoja firma korzysta z przyczep? W takim razie, to rozwiązanie może się okazać przydatne. Nowy Opel Movano oferuje trzy konkretne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa:

 

  • Automatyczne wykrywanie przyczepy pozwala wykryć obecność lub brak holowanej przyczepy.
  • Wykrywanie długości przyczepy pozwala oszacować długość przyczepy.
  • Zaawansowany układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu, pozwala wykryć pojazdy znajdujące się w pobliżu przyczepy podczas zmiany pasa. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
System stabilizacji przyczepy

Unikaj zagrożeń wywołanych kołysaniem się przyczepy: System stabilizacji przyczepy1 Opel to inteligentny system, który monitoruje stabilność toru jazdy przyczepy i automatycznie kontroluje prędkość pojazdu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Cyfrowe lusterko wsteczne1

To rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa zapewnia widoczność tyłu Twojego furgonu: Cyfrowe lusterko wsteczne nowego Movano jest niczym cyfrowy wyświetlacz LCD o przekątnej 8,9 cala i wysokiej rozdzielczości. Podczas jazdy zapewnia niezakłócony i wyraźny widok drogi z tyłu dzięki szerokokątnej kamerze o wysokiej rozdzielczości umieszczonej we wsporniku tylnego światła stopu. Automatyczne przyciemnianie, aktywacja i regulacja jasności regulowane są za pomocą przycisków umieszczonych na lusterku.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Zaawansowany system hamowania awaryjnego
Aby upewnić się, że Twój biznes nie zwolni obrotów: Układ wykorzystuje sygnały dźwiękowe do ostrzegania kierowcy przed niebezpiecznymi sytuacjami. Jeśli inny pojazd zbliży się na niebezpieczną odległość, system automatycznie zainicjuje hamowanie na wypadek braku reakcji ze strony kierowcy. 
Układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu

Unikaj zbędnych kolizji oraz niepotrzebnych okresów przestoju, dzięki nowemu Układowi ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu1 w Movano. Wykorzystując czujniki, system wykrywa nadjeżdżające z tyłu pojazdy podczas cofania. System pozwala unikać wypadków podczas manewrów, zwłaszcza w pojazdach o ograniczonym polu widzenia.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
System wspomagania parkowania z czujnikami 360°

Parkowanie nigdy nie było tak proste. Dzięki nowemu systemowi wspomagania parkowania z czujnikami 360° Movano1, kierowca będzie otrzymywał na wyświetlaczu ze wskaźnikami dźwiękowe i wizualne sygnały, które są aktywowane przez czujniki.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.