Bezpieczeństwo i wspomaganie kierowcy
Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP)
Utrzymuj kontrolę nad pojazdem niezależnie od warunków na drodze. Wyposażony w funkcję kontroli trakcji system ESP wykorzystuje hamulce i hamowanie silnikiem, aby ograniczyć poślizg pojazdu w przypadku utraty przyczepności. Co więcej, dostępny w nowym Movano Electric zintegrowany adaptacyjny system kontroli obciążenia (Load Adaptive Control) wspomaga utrzymanie toru jazdy modelu w trudnych warunkach, dostosowując działanie ESP do ciężaru i rozłożenia ładunku. System obejmuje również funkcje: Cross Wind Assist (pomagającą przeciwdziałać bocznym podmuchom wiatru), Roll Over Mitigation (zapobiegającą wywrotkom) oraz Hill Hold ułatwiającą ruszanie na wzniesieniach. 
Adaptacyjny tempomat1

Adaptacyjny tempomat nowego Movano Electric to gwarancja zwiększonego poczucia bezpieczeństwa w przypadku stresujących sytuacji na drodze. Inteligentny system, działający w zakresie od 31 km/h do maksymalnej prędkości samochodu, reguluje ją samoczynnie, zapewniając bezpieczną odległość od pojazdów poruszających się przed Tobą. Tempomat współpracuje z kamerą na przedniej szybie i z czujnikiem zbliżeniowym zamontowanym na przednim zderzaku. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Asystent jazdy w korku1

Dzięki Traffic Jam Assist możesz cieszyć się komfortową jazdą nawet w trakcie godzin szczytu. System automatycznie hamuje i przywraca ustaloną wcześniej prędkość, gdy poprzedzające nas w korku pojazdy ponownie włączają sie do ruchu. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Monitorowanie martwego pola przyczepy1

Poniższe rozwiązanie może okazać się dla Ciebie niezwykle atrakcyjne, jeżeli Twoja działalność wymaga używania przyczepy. Nowy Opel Movano Electric oferuje w tym zakresie praktyczne funkcje, które każdego dnia zapewnią Ci większe poczucie bezpieczeństwa na drodze:
 

  • Automatyczne wykrywanie przyczepy, które pozwala na rozpoznanie obecności lub braku holowanej przyczepy,
  • System wykrywania długości przyczepy, umożliwiający oszacowanie jej wymiarów,
  • Zaawansowany układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu, pomagający wykryć samochody znajdujące się w pobliżu przyczepy podczas zmiany pasa

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
System stabilizacji przyczepy 
Zapobiegaj niebezpieczeństwom związanym z kołysaniem się przyczepy dzięki pomysłowemu rozwiązaniu, które monitoruje stabilność toru jej jazdy i zapewnia automatyczne dostosowanie odpowiedniej prędkości pojazdu. 
Cyfrowe lusterko wsteczne1

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, dlatego nowy Movano Electric został wyposażony w cyfrowe lusterko wsteczne z 8,9-calowym wyświetlaczem LCD. Odkryj rozwiązanie, które zapewni Ci niezakłócony i wyraźny widok drogi za pojazdem dzięki szerokokątnej kamerze o wysokiej rozdzielczości umieszczonej we wsporniku tylnego światła stopu. Automatycznym przyciemnianiem, aktywacją i regulacją jasności lusterka sterujesz za pomocą przycisków, które się na nim znajdują.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Zaawansowany system hamowania awaryjnego1
Stworzony po to, by Twój biznes nie zwolnił obrotów. Jego dźwiękowe sygnały ostrzegawcze poinformują Cię o potencjalnym zagrożeniu na drodze. Co więcej, układ uruchomi automatyczny proces hamowania, jeżeli nie zdążysz odpowiednio wcześniej zareagować w sytuacji niebezpiecznego zbliżenia się do innego pojazdu. 

 
Układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu1

Uniknij kolizji i zbędnych przestojów. Dostępny w Movano Electric układ działa na podstawie czujników identyfikujących nadjeżdżające z tyłu samochody i  pomaga uniknąć wypadków, szczególnie w przypadku pojazdów o ograniczonym polu widzenia.
 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
System wspomagania parkowania z czujnikami 360°1

Parkowanie jeszcze nigdy nie było tak proste! Nowy Movano Electric został wyposażony w wyświetlacz ze wskaźnikami, które aktywują dźwiękowe i wizualne sygnały za pośrednictwem czujników.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.