Bezpieczeństwo i wspomaganie kierowcy
Układ automatycznego hamowania awaryjnego

Podróżuj do pracy z pełnym poczuciem bezpieczeństwa dzięki układowi automatycznego hamowania awaryjnego1. Ten innowacyjny system został wyposażony w funkcję wykrywania pieszych i ostrzega o potencjalnym ryzyku kolizji. W przypadku braku reakcji ze strony kierowcy, samochód zatrzymuje się automatycznie.

 

 

 
1 System działa automatycznie przy prędkości powyżej 5 km/h i poniżej 85 km/h. Przy prędkości od 0 km/h do 30 km/h stosuje siłę hamowania do 0,9 g w celu zmniejszenia prędkości uderzenia w razie ewentualnego wypadku. Przy prędkości od 30 km/h do 85 km/h obniża prędkość o maksymalnie 22 km/h. Po przekroczeniu tego progu, kierowca musi zacząć hamować samodzielnie w celu obniżenia prędkości. Operacyjny zakres prędkości systemu wykrywania pieszych i automatycznego hamowania zależy od rodzaju wykrytej przeszkody (obiekt ruchomy: od 5 do 85 km/h; obiekt stacjonarny: od 5 do 80 km/h; pieszy: od 5 do 60 km/h). Systemy wspomagania kierowcy Opla mają wspierać kierowcę w zakresie wyznaczonym przez wewnętrzne ograniczenia możliwości systemu. Kierowca pozostaje odpowiedzialny za prowadzenie samochodu.
Pakiet Drive Assist1

Z myślą o Twoim biznesie przygotowaliśmy pakiet bezpieczeństwa obejmujący Highway Integrated Assist. W jego skład wchodzi adaptacyjny tempomat z funkcją przyspieszania i hamowania, asystent pasa ruchu oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

 

1 Wyposażenie dodatkowe. 

 
Monitorowanie martwego pola

 

System1 aktywnie śledzi i alarmuje o nadjeżdżającym pojeździe na sąsiednim pasie, który może być niewidoczny w martwym polu widzenia. Powyższe rozwiązanie stanowi nieocenione wsparcie dla kierowcy podczas bezpiecznej zmiany pasa ruchu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Flank Guard

Ciesz się najwyższym poziomem bezpieczeństwa i komfortu z systemem Opel Flank Guard1. Dzięki 12 zamontowanym czujnikom, system emituje sygnały dźwiękowe i wyświetla ostrzeżenia na ekranie multimedialnym, informując kierowcę o potencjalnych przeszkodach podczas prowadzenia pojazdu przy niskiej prędkości.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Dynamic Surround Rear Vision

Parkowanie jeszcze nigdy nie było tak proste! System Dynamic Surround Rear Vision1 wykorzystuje dwie kamery, aby wyświetlić otoczenie pojazdu na ekranie cyfrowym w celu zapewnia kierowcy pełnej widoczności. Rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim przy wjazdach i wyjazdach z zatłoczonych parkingów.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Kamera cofania

Twój samochód, podobnie jak Twój biznes, zasługuje na to, co najlepsze! Kamera cofania1 generuje obraz wyświetlany na 10-calowym ekranie dotykowym z wirtualnymi liniami, które ułatwiają cofanie i pozwalają uniknąć niechcianych rys lub wgnieceń.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
System stabilizacji przyczepy

Czy Twoja działalność wymaga używania przyczepy? Oferowany przez Opla system stabilizacji przyczepy1 to inteligentne rozwiązanie, które monitoruje stabilność toru jej jazdy i zapewnia automatyczne dostosowanie odpowiedniej prędkości pojazdu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.