Opel Design - Exterior Design : ADAM red dot award 2013
Wzornictwo Opla - Stylistyka wnętrza

Elegancja, wygoda i jakość

Przestrzeń, kształt, kolory
i materiały współgrają, abyś mógł cieszyć się wnętrzem Twojego Opla.

Odkryj filozofię stylistyki wnętrza Opla

WALORY DOSKONAŁEJ STYLIZACJI WNĘTRZA.

Nasz nowy język wzornictwa zaowocował szeregiem nagród – począwszy od debiutu Opla Insignii, poprzez Astrę, Zafirę, Merivę, Mokkę oraz Corsę. Jesteśmy dumni, że nie wszystkie z tych wyróżnień pochodzą od ekspertów motoryzacyjnych, ale także od osób niezwiązanych z branżą. Po to właśnie tworzymy samochody. Tak zdecydowany pozytywny odbiór wzmacnia nasze wysiłki w tworzeniu inteligentnych, zaskakujących i nowatorskich pojazdów.

Powiększ

Charakterystyczne światła

Nowy wygląd Opli jest rozpoznawalny
w dzień i w nocy. Charakterystyczny kształt
świateł do jazdy dziennej, w formie skrzydła,
odnajdziesz także w lampach tylnych. Ten
sam motyw powtarza się we wnętrzu,
w płynnych liniach deski rozdzielczej
przedłużających się na panele wewnętrzne
drzwi.


Powiększ

Artystyczny kunszt i niemiecka precyzja

Gładkie, miękkie kształty łączą się z ostro zarysowanymi liniami. Eleganckie, płynne formy tworzą muskularny, dynamiczny wizerunek, eksponujący technologiczną innowacyjność auta. Chcemy, aby nasz język wzornictwa podkreślał dwie najważniejsze cechy samochodu: precyzję i pasję.


Powiększ

Przewaga aerodynamiczna

Pokonywanie oporu powietrza „kosztuje” 13 proc. zużycia paliwa. Oznacza to, że opływowe nadwozie robi wielką różnicę w Twoich wydatkach. Zaprojektowanie dobrej aerodynamiki, to zarazem sztuka i nauka. Dla przykładu, dopracowanie opływowego nadwozia Opla Astry wymagało 600 godzin w tunelu aerodynamicznym. Z kolei wersja ecoFLEX® posiada aktywną osłonę chłodnicy, która zamyka się automatycznie przy większych prędkościach, aby ułatwić opływ powietrza.