Nowe wcielenie Opla: pierwsze spojrzenie na model GT Concept

2016-01-21

  • Światowa premiera w Genewie: sportowy samochód koncepcyjny idzie w ślady modelu Opel Experimental GT
Aktualności Opla: Dwie końcówki układu wydechowego, między którymi znajduje się logo GT, nawiązują do legendarnego GT Concept

Rüsselsheim. Nowy krótki film zapowiada nadchodzącą światową premierę zachwycającego, zdecydowanie sportowego samochodu. Dyrektor generalny Grupy Opel, Dr Karl-Thomas Neumann, na krótką chwilę uchyla drzwi, za którymi kryje się przyszłość. „Nadchodzi nowe wcielenie Opla. Przekonaj się, co będzie dalej”. Jego słowa odnoszą się do modelu Opel GT Concept, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w całej okazałości podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Genewie (3–13 marca 2016 r.).

Film i pierwsze zdjęcie samochodu, ukazujące podwójną końcówkę układu wydechowego, przywodzą na myśl dwa awangardowe modele marki. Widoczna przez moment, czerwona opona przednia GT Concept nawiązuje do motocykla Motoclub 500, który w 1928 r., kiedy to pojawił się w sprzedaży, uznawany był za pojazd futurystyczny. Dwie końcówki układu wydechowego, między którymi znajduje się logo GT, również odwołują się do ikony wzornictwa Opla: w 1965 r. na Salonie Samochodowym we Frankfurcie marka zaprezentowała awangardowy model Experimental GT, pierwszy samochód koncepcyjny zaprojektowany przez europejskiego producenta. Experimental GT był supernowoczesnym modelem o nadwoziu typu coupé charakteryzującym się płynnymi, muskularnymi liniami, prostotą i minimalizmem, a przy tym zachwycał wysokimi osiągami. Nowy model Concept GT bazuje na tej samej filozofii stylistycznej.