Zautomatyzowane przekładnie manualne: automat dla każdego

2016-03-16

  • Zautomatyzowane przekładnie manualne są przystępną cenowo alternatywą dla automatycznych skrzyń biegów
  • Niższe zużycie paliwa w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w pięciobiegowe przekładnie manualne
  • Skrzynia Easytronic 3.0® dostępna w modelach KARL, ADAM, Corsa i w Nowej Astrze
Aktualności Opla: Zautomatyzowana skrzynia manualna Easytronic 3,0  jest doskonałą alternatywą dla standardowej przekładni automatycznej w modelach: ADAM, Corsa i KARL

Rüsselsheim. Mniejsze samochody są popularne zwłaszcza w dużych miastach, gdzie na ulicach panuje intensywny ruch, a miejsca do parkowania jest niewiele. Jednak entuzjazm nawet największych zwolenników małych samochodów słabnie po godzinach spędzonych w ulicznych korkach. Kierowcy zmęczeni ciągłą zmianą biegów, zwykle pierwszego i drugiego, zaczynają tęsknić za luksusem posiadania przekładni automatycznej.

Automatyczne skrzynie biegów dobierające właściwe przełożenie bez udziału kierowcy są niezwykle komfortowe i bardzo łatwe w obsłudze. Niestety, dla wielu nabywców mniejszych samochodów często są po prostu zbyt drogie. Różnica w cenie samochodu z manualną i automatyczną przekładnią może być znaczna.

Na szczęście kierowcy użytkujący małe samochody nie muszą całkowicie rezygnować z odrobiny luksusu. Zautomatyzowana przekładnia Easytronic 3.0®, oparta na manualnej skrzyni biegów i wyposażona w zautomatyzowany system zmiany przełożeń, jest przystępną cenowo i oszczędną alternatywą dla tradycyjnej automatycznej skrzyni biegów w małych i kompaktowych samochodach.

Aktualności Opla: Nowa Astra z silnikiem 1.0 Turbo ecoFLEX 77 kW/105 KM ze skrzynią Easytronic 3.0® jest jednym z najoszczędniejszych samochodów z silnikami benzynowymi w swojej klasie

Mimo że zautomatyzowana przekładnia manualna nie zapewnia najwyższego komfortu dostępnego w przypadku klasycznej skrzyni automatycznej, jej obsługa jest znacznie łatwiejsza niż korzystanie ze skrzyni manualnej, ponieważ zmiana biegów odbywa się automatycznie i nie wymaga używania sprzęgła przez kierowcę. Zautomatyzowana przekładnia manualna przyczynia się także do obniżenia zużycia paliwa.

Zautomatyzowane przekładnie manualne Opla najnowszej generacji są zaawansowanymi mechanizmami oferującymi nie tylko większą wygodę zmiany przełożeń i poprawę jakości jazdy, ale także zoptymalizowane funkcje, takie jak „toczenie się” pojazdu i ruszanie z maksymalnym przyspieszeniem.

W porównaniu z poprzednimi wersjami przekładni zautomatyzowanych Easytronic 3.0® odznacza się płynniejszą zmianą przełożeń i skróconym czasem reakcji. Ponadto w trybie automatycznym skrzynia Easytronic 3.0 umożliwia także manualną zmianę biegów prostym ruchem dźwigni.

Aktualności Opla: Łatwa w obsłudze, oszczędna w eksploatacji. Dzięki funkcji automatycznej zmiany biegów, Opel Easytronic 3.0 jest wygodniejsza i bardziej ekonomiczna niż ręczne skrzynie biegów

Długie przełożenie piątego biegu przyczynia się do zmniejszenia prędkości obrotowej silnika i ograniczenia hałasu, zwłaszcza przy wyższej prędkości. Tryb „toczenia się” pojazdu pozwala na manewry z niską prędkością, podobnie jak w samochodach z automatyczną skrzynią biegów, a system Start/Stop umożliwia szybkie ruszanie z miejsca i dynamiczne przyspieszanie.

W celu zoptymalizowania zużycia paliwa skrzynia Easytronic 3.0® automatycznie wybiera najkorzystniejsze pod tym względem przełożenie. W połączeniu z systemem Start/Stop przyczynia się to do dalszego obniżenia spalania, zwłaszcza w ruchu miejskim. Opel oferuje zautomatyzowaną przekładnię zarówno w mniejszych modelach: KARL, ADAM i Corsa, jak i w Samochodzie Roku 2016, czyli w Astrze nowej generacji. Nowa Astra z silnikiem 1.0 Turbo ecoFLEX 77 kW/105 KM ze skrzynią Easytronic 3.0® jest jednym z najoszczędniejszych samochodów z silnikami benzynowymi w swojej klasie. Pomiar spalania i emisji CO2 w cyklu mieszanym według standardu NEDC wykazał wartości odpowiednio 4,2 l/100 km i 96 g/km.