DEKRA 2016: Opel Combo najlepszy w swojej klasie

2016-02-25

  • Combo uzyskał bardzo dobry wynik w klasie małych samochodów dostawczych
Aktualności Opla: Opel Combo błyszczy w raporcie samochodów używanych DEKRA 2016

Rüsselsheim. Przestronny minivan Opel Combo znalazł się wśród zwycięzców w raporcie samochodów używanych, opublikowanym przez Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego DEKRA za rok 2016. Model ten zajął pierwsze miejsce pod względem niezawodności w kategorii małych samochodów dostawczych z przebiegiem do 50 000 km, uzyskując wskaźnik usterkowości DMI 84,8.


„Wyróżnienie w raporcie DEKRA ma zawsze szczególne znaczenie, ponieważ jakość pojazdów mierzy się niezależnie od ich ceny katalogowej. Combo to wzorowy reprezentant swojej klasy, ponieważ niezawodność pojazdu jest istotnym czynnikiem wpływającym na koszt, szczególnie w handlu” — podkreślił dyrektor ds. floty w firmie Opel, Frank Hägele, podczas ceremonii wręczenia nagród.

Aktualności Opla: Opel Combo błyszczy w raporcie samochodów używanych DEKRA 2016

Bogata gama lekkich pojazdów użytkowych jest jednym z fundamentów realizowanej przez Opla strategii wzrostu DRIVE! 2022. Plan obejmuje między innymi zwiększenie sprzedaży lekkich samochodów dostawczych o 80%, czyli do ok. 150 000 egzemplarzy rocznie. Combo, Vivaro i Movano to główni reprezentanci Opla w tym segmencie. Sam Opel Combo oferowany jest w kilku wersjach: dwóch wysokościach i długościach nadwozia, jako typowy furgon towarowy albo 7-osobowe duże kombi rodzinne.


DEKRA opracowuje coroczne raporty na podstawie precyzyjnych ocen pojazdów w 9 klasach i 3 przedziałach wyznaczających przebieg auta w kilometrach. Raport przygotowywany jest w oparciu o wyniki przeglądów technicznych 15 milionów aut przeprowadzanych w Niemczech. DEKRA uwzględnia typowe usterki występujące w samochodach używanych oraz zużycie części, takich jak hamulce czy amortyzatory.