Aktualności Opla - Nowy Opel Corsa van

Nowy Opel Corsa Van

Wizytówka Twojej firmy.
Dynamiczna stylistyka
i przestronne wnętrze.

Dowiedz się więcej!

Nowy Opel Corsa Van: debiut na Salonie Samochodowym w Brukseli

2015-01-15

  • Ekonomiczny silnik 1.3 CDTI ecoFlex i większa ładowność w porównaniu z poprzednikiem
  • Doskonale skomunikowany dzięki systemowi multimedialnemu IntelliLink
  • Liczne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo
Aktualności Opla: Nowy Opel Corsa Van

Rüsselsheim. Po udanej premierze Nowego Opla Corsy na październikowym Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu, wersja Van zadebiutowała w Brukseli w dniach 16–25 stycznia 2015 roku. Premiera auta jest częścią strategii marki w zakresie rozwoju lekkich samochodów dostawczych. Wersja van bazuje na trzydrzwiowym modelu Corsy i łączy komfort, bezpieczeństwo oraz osiągi wersji osobowej z ładownością minivana.

Nowa Corsa Van jest jeszcze bardziej praktyczna niż jej poprzedniczka — jej maksymalna ładowność wzrosła aż o 21 kilogramów. Samochód można wyposażyć w liczne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, takie jak kamera przednia Opel Eye współpracująca z systemem rozpoznawania znaków drogowych (TSR), układem ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW), układem automatycznego sterowania światłami drogowymi (HBA), wskaźnikiem odległości do pojazdu poprzedzającego (FDI) oraz z systemem ostrzegania przed kolizją (FCA). Całości dopełnia opcjonalny system multimedialny IntelliLink, zapewniający kierowcy łączność ze światem zewnętrznym. Jest on kompatybilny zarówno z urządzeniami firmy Apple, jak i tymi, które wyposażone zostały w system operacyjny Android. Dlatego Corsa Van to jeden z najlepiej skomunikowanych miejskich minivanów na rynku.


„Corsa Van zapewnia właścicielom małych firm komfort i funkcjonalność vana, a jednocześnie w niezwykle korzystnej cenie oferuje im najnowocześniejsze rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo oraz funkcje łączności dostępne w siostrzanej, osobowej wersji samochodu” — powiedział Steffen Raschig, dyrektor Działu Pojazdów Użytkowych firmy Opel. Raschig oczekuje, że Corsa Van będzie szczególnie popularna w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii — krajach, w których wielki sukces odniosła jej poprzedniczka.

Dynamiczny i praktyczny

Aktualności Opla: Nowy Opel Corsa Van

Z zewnątrz Corsa Van niemal nie przypomina pojazdu użytkowego. Z osobową Corsą łączy ją dynamiczna sylwetka, zaś jej kompaktowe wymiary (długość: 4 021 mm, szerokość z lusterkami: 1 944 mm, wysokość: 1 479 mm, średnica zawracania: 9,9 m) i elektryczne wspomaganie układu kierowniczego zależne od prędkości jazdy, ułatwiają manewrowanie w wąskich miejscach parkingowych. Przestronne i nowoczesne wnętrze zapewnia wiele miejsca na nogi oraz nad głową. Na ergonomicznie zaprojektowanej desce rozdzielczej każdy przełącznik i przycisk jest łatwo dostępny. Kabina może być traktowana jako mobilne biuro, w zaciszu którego kierowca może spokojnie zająć się pracą między kolejnymi umówionymi spotkaniami. Optymalnie ukształtowane, wygodne fotele zapewniają komfort przez cały dzień.

Aktualności Opla: Nowy Opel Corsa Van

Kompaktowe rozmiary tego zwrotnego miejskiego minivana w żaden sposób nie ograniczają jego ładowności. Nowa Corsa Van posiada duży bagażnik z płaską podłogą, którego pojemność wynosi 920 litrów, a maksymalna ładowność — 496 kilogramów. Standardowe elementy, takie jak stalowa podłoga i przegroda oddzielająca kabinę od części bagażowej, jak również umieszczone do połowy wysokości ścian panele ochronne oraz zaczepy do mocowania przewożonych towarów, zapewniają ochronę i stabilność ładunku. Do opcjonalnych elementów należy pozioma siatka mocująca, gumowa mata podłogowa oraz czteroczęściowa pokrywa przestrzeni bagażowej.

Oszczędny i dynamiczny

Aktualności Opla: Nowy Opel Corsa Van

Gama silników obejmuje jednostki benzynowe o pojemności 1,2 i 1,4 litra i zakresie mocy od 70 do 90 KM oraz silnik wysokoprężny 1.3 o mocy 75 KM. Silniki te spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 6, a jednostka wysokoprężna jest standardowo wyposażona w system Start/Stop, wspomagający ograniczenie zużycia paliwa. W efekcie Corsa Van z tym silnikiem zużywa 3,9-3,8 litra na 100 kilometrów i emituje 102 g CO2 na kilometr, w cyklu mieszanym.

Dodatkowe korzyści ekonomiczne wiążą się z dłuższym okresem między kolejnymi przeglądami. Podstawowy przegląd należy przeprowadzać co dwa lata lub 60 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej), natomiast przegląd okresowy należy co 30 000 km lub raz na rok. Oznacza to, że samochody mogą spędzić jeszcze więcej czasu na drodze.

Doskonale skomunikowany

Kolorowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7 cali, będący częścią opcjonalnego systemu multimedialnego IntelliLink, umieszczono w konsoli centralnej. Po podłączeniu do IntelliLink urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS można sterować wybranymi funkcjami za pomocą komend głosowych przez aplikację SIRI EYES FREE1. Prowadzący pojazd może na przykład odsłuchiwać lub dyktować wiadomości tekstowe, a także korzystać z poczty elektronicznej bez odrywania wzroku od drogi, a rąk od kierownicy. Kierowca może też korzystać z aplikacji, takich jak nawigacja BringGo oraz Stitcher i TuneIn, umożliwiające odbiór radiostacji internetowych.

Kompleksowy pakiet Komfort i bezpieczeństwo

Aktualności Opla: Nowy Opel Corsa Van

Pod względem bezpieczeństwa Corsa Van może się pochwalić bogatym pakietem rozwiązań i wiele zawdzięcza bliskiemu pokrewieństwu ze swoją siostrzaną wersją osobową. Jednym z najciekawszych systemów jest opracowany przez Opla i nagrodzony przez organizację Euro NCAP układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu SBSA (Side Blind Spot, którego ultradźwiękowe czujniki kontrolują martwe pole widzenia i informują kierowcę o zagrożeniu kolizją podczas zmiany pasa ruchu, wyprzedzania lub pokonywania zakrętu. Czujniki monitorują strefę w odległości trzech metrów po obu stronach pojazdu. Kiedy inny pojazd znajdzie się w zasięgu czujników, w odpowiednim lusterku bocznym zapala się dioda ostrzegawcza. System działa przy prędkościach do 140 km/h, jednak w trudnych warunkach pogodowych jego działanie jest ograniczone.

 

Opcjonalna przednia kamera Opel Eye drugiej generacji oferuje szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. System rozpoznawania znaków drogowych TSR (Traffic Sign Recognition) odczytuje znaki drogowe i wyświetla je na panelu wskaźników. Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu LDW (Lane Departure Warning) ostrzega kierowcę, sygnałem dźwiękowym i wizualnym, w przypadku niesygnalizowanego kierunkowskazem opuszczenia pasa ruchu. System automatycznego sterowania światłami drogowymi HBA (High Beam Assist) zwiększa bezpieczeństwo w trakcie jazdy nocą, automatycznie włączając światła drogowe, aby zapewnić lepszą widoczność. Wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego FDI (Following Distance Indication), aktywowany automatycznie przy prędkościach powyżej 40 km/h, określa odległość od pojazdu jadącego z przodu. Jeśli auto znajdzie się w sytuacji krytycznej, w której istnieje bezpośrednie ryzyko kolizji z pojazdem poprzedzającym, system ostrzegania przed kolizją FCA (Forward Collision Alert) poinformuje kierowcę o zagrożeniu sygnałem dźwiękowego i wizualnym na panelu wskaźników.


Z myślą o pełnym komforcie miejskiej jazdy Nowa Corsa Van oferuje tryb wspomagania układu kierowniczego City, aktywowany przyciskiem. Tryb ten jest dostępny w wyposażeniu standardowym, o ile nabywca nie zdecydował się na doposażenie pojazdu w opcjonalną kamerę przednią Opel Eye. Zwiększa on siłę wspomagania układu kierowniczego przy niskich prędkościach, co ogromnie ułatwia manewrowanie na zatłoczonych miejskich ulicach. Do wyposażenia standardowego Corsy Van należy również system wspomagający ruszanie na pochyłościach HSA (Hill Start Assist). Zapobiega on staczaniu się pojazdu ze wzniesień i ułatwia ruszanie z miejsca bez użycia hamulca ręcznego. Z kolei w chłodne dni kierowcy docenią zalety podgrzewanej kierownicy, jak również podgrzewanej szyby przedniej ThermaTec, dostępnych w gamie wyposażenia dodatkowego.