Aktualności Opla - Nowy Opel Vivaro

Nowy Opel Vivaro

Nowa odsłona niezawodności, oszczędności i zdolności przewozowych.

Dowiedz się więcej

Premiera Nowego Opla Vivaro Kombi

2014-10-06

 • Komfortowe warunki podróży nawet dla 9 osób
 • Bogate wyposażenie standardowe
 • Nowoczesne silniki diesla o mocy od 90 do 140 KM
Aktualności Opla: Premiera Nowego Opla Vivaro

Rüsselsheim. Wszechstronny, elastyczny
i świetnie wyposażony Nowy Opel Vivaro to pojazd wielozadaniowy. Wersja Kombi zadebiutowała oficjalnie podczas targów Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze (23 września–2 października 2014), gdzie po raz pierwszy została zaprezentowana szerszej publiczności. Poza Kombi, Nowy Vivaro jest też dostępny w wersji Furgon i Furgon z podwójną kabiną. W 2015 roku producent planuje również wprowadzenie na rynek platformy do zabudowy.

Komfort, trwałość i funkcjonalność to najważniejsze zalety Vivaro Kombi, Model ten zainteresuje przede wszystkim przedsiębiorców, gdyż doskonale nadaje się, na przykład, do przewozu osób na trasach międzynarodowych lub jako taksówka dla grup VIP-ów. Sprosta też wymaganiom licznej rodziny.

 

Wszechstronny Vivaro Kombi oferuje do 9 miejsc dla pasażerów i kierowcy. Przy mniejszej liczbie pasażerów, demontowalny drugi lub trzeci rząd siedzeń uwalnia dodatkową przestrzeń w kabinie. Oparcia foteli trzeciego rzędu można dodatkowo złożyć, zwiększając przestrzeń bagażową, wynoszącą maksymalnie do 3,2 m2 w wersji z długim nadwoziem i standardową wysokością dachu.

Bogate wyposażenie

Aktualności Opla: Wnętrze Nowego Opla Vivaro

Wyposażenie standardowe wersji Edition obejmuje między innymi:

 • Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP® z systemem wspomagającym ruszanie na pochyłościach
 • Radioodbiornik z łączem Bluetooth® i portem
  USB, przyciskami sterowania na kierownicy
  i 4 głośnikami
 • Klimatyzację manualną
 • Elektrycznie sterowane szyby przednie
  i podgrzewane lusterka zewnętrzne
 • Przednie poduszki powietrzne kierowcy
  i pasażera
 • Kolumnę kierownicy regulowaną w pionie
  i poziomie
 • System monitorowania ciśnienia w oponach
 • Komputer pokładowy
 • Podwójne siedzenie pasażera z przodu
 • Tylne podwójne przeszklone drzwi otwierane pod kątem 180o
 • Prawe drzwi przesuwane ze stałą szybą

Wersja Edition z pakietem Elegance oferuje dodatkowo, między innymi, czujniki parkowania z tyłu, podłokietniki w drugim i trzecim rzędzie foteli, radioodtwarzacz CD 18 z łączem Bluetooth®, światła do jazdy dziennej w technologii LED i chromowane elementy ozdobne.

 

Gama silników Nowego Vivaro Kombi obejmuje silniki wysokoprężne 1.6 CDTI o zakresie mocy 90 i 115 KM. To ciche, oszczędne i dbające o środowisko jednostki. Pompa oleju o zmiennej pojemności wspomaga redukcję paliwa, łańcuch rozrządu nie wymaga częstej wymiany, a wielopunktowy wtrysk paliwa ogranicza emisję spalin i zwiększa efektywność. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym dla tych jednostek wynosi od 6,2 do 6,6 l na 100 km, emisja spalin waha się od 164 do 174 g CO2/km.

 

To jednak nie wszystko. Nowe Vivaro Kombi oferuje również dwa nowe mocne silniki podwójnie turbodoładowane 1.6 CDTI o mocy 120 i 140 KM. Technologia BiTurbo ma wiele zalet. Podwójny system chłodzenia powietrza doładowywanego zwiększa sprawność układu. W efekcie dostępny jest wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach silnika oraz duża moc przy wyższej prędkości obrotowej. Obydwie jednostki są dostępne z systemem Start/Stop, wspomagającym redukcję zużycia paliwa.

 

Nowy Vivaro Kombi w wersji Edition z silnikiem 1.6 CDTI o mocy 90 KM, w wersji z długim nadwoziem i standardową wysokością dachu, jest dostępny już od 101 800 zł.