Największy odsetek zadowolonych klientów w swojej klasie: Opel Meriva ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu opublikowanym przez J.D. Power

2014-05-30

Aktualności Opla: Największy odsetek zadowolonych klientów w swojej klasie: Opel Meriva ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu opublikowanym przez J.D. Power

Rüsselsheim. Zdobycie tytułu to wielkie wyzwanie, ale jego obrona jest jeszcze trudniejsza. O ile żadnej drużynie piłkarskiej nie udało się dwa razy z rzędu wygrać rozgrywek europejskiej Ligi Mistrzów, o tyle Opel Meriva obronił tytuł mistrzowski w kategorii kompaktowych minivanów. W Customer Satisfaction Report – prestiżowym raporcie dotyczącym satysfakcji klientów, opublikowanym przez J.D. Power – jeszcze raz uzyskał najwyższą ocenę w swoim segmencie.

 

W przeprowadzonym przez J.D. Power badaniu VOSS (Badanie zadowolenia właścicieli pojazdów) „Niemcy 2014”, Meriva uzyskała wskaźnik zadowolenia na poziomie 80,4 procent, co oznacza, że mistrz ergonomii marki Opel zdeklasował swoich konkurentów, takich jak Nissan Note i Citroën C3 Picasso. Opel Insignia również daje swoim właścicielom wiele powodów do zadowolenia. Flagowy model marki Opel zajął dobre szóste miejsce w klasie średniej, w której konkurencja jest szczególnie ostra. Uzyskał bardzo wysoki wynik – 81,7 procent. Oznacza to, że klienci są niezwykle zadowoleni z Merivy oraz Insignii.

 

„Opracowany przez J.D. Power raport VOSS stanowi istotny wskaźnik zadowolenia klientów, a wyniki uzyskane przez samochody marki Opel dowodzą, że silna koncentracja na zapewnieniu wysokiej jakości zaowocowała większym zadowoleniem właścicieli pojazdów” – zauważył Thomas Simon, wiceprezes ds. jakości w firmie Opel. „Osoby, które kupują nasze samochody są – co zrozumiałe – najsurowszymi krytykami w sytuacji, gdy ich pojazdy sprawiają choćby najmniejszy problem, więc wysoka ocena uzyskana przez Merivę i Insignię napawa nas dumą. Wyniki stanowią dla nas bodziec do dalszego inwestowania w jakość naszych produktów oraz ich niezawodność w codziennym użytkowaniu”.

Uznana instytucja w USA oraz w Niemczech (od roku 2002)

Aktualności Opla: Wiceprezes Opla, Thomas Simon, wyjaśnia dlaczego Opel Meriva utrzymał swój mistrzowski tytuł

J.D. Power and Associates to jedna z najbardziej znanych na świecie organizacji zajmujących się badaniami rynkowymi. Od 2002 r. przeprowadza coroczne badania zadowolenia właścicieli samochodów w Niemczech. W roku 2014 w badaniu opracowanym przez J.D. Power wzięło udział ponad 18 000 kierowców, którzy wypełnili ankietę internetową, odpowiadając na pytania dotyczące ich doświadczeń z pojazdami. Uczestnicy korzystali ze swoich samochodów przez mniej więcej dwa lata, a ocenę dotyczącą zadowolenia wystawiano tylko wtedy, jeśli uzyskano co najmniej 50 odpowiedzi spełniających odpowiednie kryteria. Pytania w ankiecie obejmowały cztery kategorie: jakości/niezawodności, wyglądu, standardów serwisowania i kosztów eksploatacji.

Nowy Opel Meriva, który miał swoją premierę w styczniu 2014 r., jest teraz jeszcze lepszy

Meriva, wprowadzona na rynek w 2010 r., wyznaczyła w swoim segmencie nowy standard elastyczności za przystępną cenę i wciąż jest w swojej klasie liderem w dziedzinie ergonomii. Rozwiązania, takie jak drzwi FlexDoors z zawiasami przy tylnym słupku, ułatwiające wsiadanie i wysiadanie, bardzo elastyczna konfiguracja tylnych siedzeń, doskonała ergonomia foteli kierowcy i pasażera, wysokie położenie siedziska wszystkich foteli i siedzeń, opatentowany, w pełni zintegrowany uchwyt na rowery FlexFix oraz liczne pomysłowe opcje przewozu bagaży, czynią z Merivy prawdziwego mistrza ergonomii.

 

Nowy Opel Meriva, który miał swoją premierę podczas styczniowego Salonu Motoryzacyjnego w Brukseli, jest
jeszcze bardziej efektowny, elegancki, wydajny i funkcjonalny. Wyróżniają go świeże akcenty stylistyczne oraz
najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które dodatkowo poprawiają komfort i efektywność. Silniki
benzynowe oraz zasilane LPG, a także turbodiesel 1.6 nowej generacji spełniają normy emisji spalin Euro 6.
Nowy silnik 1.6 CDTI jest uważany za najcichszy i najwydajniejszy w swojej klasie: wersja o mocy 110 KM
zużywa w cyklu mieszanym jedynie 3,8 l/100 km, a wielkość emisji nie przekracza 100 gramów CO2 i wynosi
99 g/km.

 

Udoskonalone przekładnie umożliwiają również bardziej precyzyjną i płynniejszą zmianę biegów. Ponadto opracowany przez firmę Opel zaawansowany system multimedialny IntelliLink obsługuje się w szybki i prosty sposób, dzięki zintegrowaniu funkcjonalności smartfona z kokpitem Merivy.