Nowy Opel KARL – kompaktowe wymiary, wyjątkowy charakter

2014-12-03

  • Trzycylindrowy, jednolitrowy silnik Opla najnowszej generacji optymalny do efektywnej jazdy
  • Technologie i funkcjonalności znane z samochodów wyższych segmentów
  • Pięciodrzwiowe nadwozie i przestrzeń nawet dla pięciu osób, mimo kompaktowych wymiarów
  • Atrakcyjna sylwetka odzwierciedlająca wielokrotnie nagradzane wzornictwo Opla
Aktualnośi Opla: Nowy Opel KARL

Rüsselsheim. Mały, przestronny, atrakcyjny stylistycznie – tych cech mogą oczekiwać nabywcy od nowego modelu w gamie Opla, który trafi do sprzedaży w Europie latem 2015 roku. KARL, którego nazwa jest hołdem dla syna założyciela firmy, to atrakcyjny pięciodrzwiowy samochód o długości 3,68 m, którym może podróżować nawet pięć osób. Nowy członek rodziny modeli Opla może zostać wyposażony w technologie podnoszące bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także w system multimedialny. Pod jego maską umieszczono najnowszej generacji, ultranowoczesny 3-cylindrowy benzynowy silnik Opla o pojemności 1,0 litra. Latem 2015 roku, za sprawą modeli KARL, ADAM i Corsa, Opel będzie mógł poszczycić się najbogatszym i najmłodszym na rynku portfolio w segmencie małych samochodów. Te trzy modele mają szansę zadowolić wszystkich zainteresowanych tą klasą aut, nawet najbardziej wymagających.

Aktualnośi Opla: Nowy Opel KARL

„Krótka, świeża i z charakterem – nazwa KARL oddaje zalety nowego modelu. To w pełni dojrzały samochód, który przemówi zarówno do serca, jak i rozsądku użytkowników” – przekonuje dyrektor generalny Grupy Opel, Karl-Thomas Neumann. „KARL posiada zalety znane z innych modeli Opla, m.in. technologicznie zaawansowany, cichy, trzycylindrowy silnik o pojemności 1,0 litra i nasz nagradzany już wielokrotnie system multimedialny IntelliLink1. KARL ma szansę zainteresować klientów zwracających uwagę na cenę i oczekujących połączenia codziennej funkcjonalności, komfortu i nowoczesnych technologii”.

Zdecydowane kształty

Aktualnośi Opla: Nowy Opel KARL

Przód nadwozia KARLa wita charakterystycznym dla Opla „uśmiechem”, z wyrazistą chromowaną listwą z logo marki. Jego profil zdobią trzy precyzyjnie poprowadzone linie. Dolne przetłoczenie w kształcie ostrza, nawiązujące do filozofii wzornictwa marki, przyciąga wzrok ku drzwiom. Dwie wypukłości przecinające klamki podkreślają dynamiczny charakter i wysoką jakość auta. Efekt ten wzmacniają duże przednie i tylne światła. Sylwetka KARLa zdradza wyjątkową dbałość o każdy detal.

Technologie oraz funkcjonalności, które podbiją serca użytkowników małych samochodów

Aktualnośi Opla: Technologie oraz funkcjonalności, które podbiją serca użytkowników małych samochodów

Opel KARL nie tylko świetnie wygląda, lecz także ma wiele zalet, które trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. Pod maską kryje się najnowszej generacji, 3-cylindrowy silnik 1.0 ECOTEC® o mocy 55 kW/75 KM, charakteryzujący się wysoką kulturą pracy i wydajnością. Jednostka ta, współpracująca z 5-biegową skrzynią manualną, została opracowana specjalnie dla KARLa. Jego podwozie i układ kierowniczy zaprojektowano z myślą o wysokim poziomie bezpieczeństwa i komfortu, jak na tę klasę samochodów.

Aktualnośi Opla: Technologie oraz funkcjonalności, które podbiją serca użytkowników małych samochodów

KARL zostanie wyposażony w elementy podwyższające bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz nowoczesne technologie Opla. Poza standardowym elektronicznym układem stabilizacji toru jazdy (ESP) z systemem kontroli trakcji, i ABS z elektronicznym układem dystrybucji siły hamowania oraz systemem wspomagającym ruszanie na pochyłościach (HSA), Karl może także zostać wyposażony w system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW), który dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Wykorzystuje on informację z monitorującej drogę, opcjonalnej kamery przedniej i ostrzega kierowcę – sygnałem dźwiękowym i migającą diodą na panelu wskaźników – w przypadku niesygnalizowanego opuszczenia pasa ruchu.

Aktualnośi Opla: Technologie oraz funkcjonalności, które podbiją serca użytkowników małych samochodów

KARL oferuje również tryb City zwiększający siłę wspomagania układu kierowniczego, ułatwiający parkowanie i wykonywanie innych manewrów przy niskich prędkościach. Tryb ten jest już dostępny w ADAMie i Nowej Corsie. Z kolei czujniki parkowania wspomagają manewrowanie na małej przestrzeni, emitując sygnał ostrzegający przed napotykanymi przeszkodami. Tempomat z ogranicznikiem prędkości dba o to, aby kierowca nie łamał przepisów. To funkcja niezwykle przydatna podczas jazdy w terenie zabudowanym, w intensywnym ruchu. Światła przeciwmgielne poprawiają widoczność w trudnych warunkach pogodowych, natomiast funkcja doświetlania zakrętów poprawia bezpieczeństwo jazdy na skrzyżowaniach.

 

Komfort jazdy mogą również podwyższyć podgrzewane fotele przednie i pokryta skórą kierownica, które doskonale sprawdzają się zimą. Podróż latem natomiast uprzyjemni okno dachowe.
(Wymienione powyżej elementy mogą należeć do wyposażenia standardowego lub dodatkowego Opla KARLa, w zależności od wersji.)

Funkcjonalny, wizualnie atrakcyjny

Aktualnośi Opla: Funkcjonalny, wizualnie atrakcyjny

Opel KARL oferuje użytkownikowi optymalny komfort i bezpieczeństwo, ale nie tylko. Jego wnętrze daje pasażerom i kierowcy poczucie przestrzeni. Dbałość o szczegóły z kolei tworzy poczucie obcowania z produktem nieco wyższej klasy.

Aktualnośi Opla: Funkcjonalny, wizualnie atrakcyjny

KARL to przede wszystkim samochód praktyczny o przestronnym, mimo bardzo kompaktowych wymiarów, wnętrzu. Jego nadwozie może przybrać jeden z dziesięciu atrakcyjnych kolorów. A całość uwypuklą odpowiednio dobrane obręcze kół o średnicy od 14 do 16 cali. Wszystko to sprawia, że najmniejszy model Opla, który latem przyszłego roku uzupełni segment małych samochodów, będzie bardzo atrakcyjną propozycją.

 

Wersje wyposażenia oraz ceny na rynek polski poznamy w terminie późniejszym.