Rewelacyjne pierwsze półrocze Opla w Polsce

2014-07-01

  • Rekordowy czerwiec, najlepszy od 2008 roku
  • Opel zwiększa sprzedaż o ponad 42% w I półroczu br.
  • Obiecujące wyniki modeli Meriva i Mokka
Aktualności Opla: Rewelacyjne pierwsze półrocze Opla w Polsce

Warszawa. W czerwcu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 479 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. Był to jednocześnie najlepszy czerwiec od 2008 roku
i najlepszy miesiąc w 2014 roku. Łącznie,
w pierwszym półroczu do klientów trafiły 13 942 samochody. To o ponad 42% więcej niż
w pierwszym półroczu ubiegłego roku, zamkniętego wynikiem na poziomie 9 808 sztuk1. Liderem sprzedaży marki od stycznia do czerwca okazała się rodzina modeli Opel Astra – 4 175 sztuk. Tuż za nią uplasowała się Corsa
z wynikiem 4 065 egzemplarzy, a trzecie miejsce zajęła Insignia – 2 183 sztuki.

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Świetnie została przyjęta przez polskich klientów nowa Meriva, debiutująca na początku roku. Potwierdzeniem tego jest prawie 400% wzrost sprzedaży naszego rodzinnego minivana w stosunku do zeszłego roku i najlepszy wynik miesięczny w historii sprzedaży tego modelu.” – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.
„Z kolei poprawa dostępności Mokki, miejskiego SUV-a Opla, przełożyła się prawie natychmiast na skok sprzedaży. W pierwszym półroczu wzrosła ona o ponad 100%” – dodał Wojciech Mieczkowski.

 

W pierwszej połowie 2014 roku sprzedaż Opla Merivy wyniosła 705 sztuk. To doskonały wynik w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, kiedy to tylko 142 egzemplarze znalazły nabywców. Czerwiec był kolejnym z rzędu, dobrym miesiącem dla modelu Mokka - do klientów trafiło 188 aut. Narastająco sprzedaż Mokki w pierwszym półroczu 2014 roku wyniosła 944 sztuki w porównaniu do 466 samochodów w 2013 roku.

 

Opel konsekwentnie rozwija także sprzedaż samochodów dostawczych. W pierwszym półroczu osiągnęliśmy wynik 1 139 sztuk, co oznacza wzrost o 56% w porównaniu do zeszłego roku. Najpopularniejszymi modelami
w gamie były Vivaro – 65% wzrostu i 631 sprzedanych egzemplarzy oraz Movano – 43% wzrostu i 138 sprzedanych egzemplarzy.

 

Mamy nadzieję, że ta tendencja wzrostowa będzie trwać. Tym bardziej, że już wkrótce wzbogacimy się o nowe atuty handlowe. W drugiej połowie roku czekają nas kolejne premiery rynkowe Opla. Już wkrótce na polskim rynku pojawi się Nowy Opel Vivaro z turbodoładowanymi silnikami wysokoprężnymi 1.6 CDTI oraz 1.6 BiTurbo CDTI oraz Movano z nowoczesnymi jednostkami BiTurbo o pojemności 2,3 litra.

 

Przed nami także debiut ADAMa ROCKS, modnego miejskiego minicrossovera z otwieranym, brezentowym dachem Swing Top. A pod koniec roku rynek przywita kolejną odsłonę bestsellera Opla. Nowa Corsa
z turbodoładowanym silnikiem benzynowym nowej generacji o pojemności 1.0 l, nową sześciobiegową przekładnią oraz nowym podwoziem i doskonale skalibrowanym układem jezdnym, pojawi się w salonach Opla.

 

1 Dane wg PZPM na podstawie CEP