Dr Karl-Thomas Neumann mianowany Prezesem Zarządu Adam Opel AG, Prezesem GM na Europę oraz Wiceprezesem GM

2013-01-31

Aktualności Opla - Dr. Karl-Thomas Neumann Prezesem Zarządu Adam Opel AG

31 stycznia bieżącego roku dr Karl-Thomas Neumann został, przez Radę Nadzorczą, mianowany Prezesem Zarządu Adam Opel AG. Oficjalne pełnienie funkcji rozpocznie od
1 marca. Ponadto dr Neumann został powołany przez General Motors na stanowisko Prezesa GM na Europę oraz Wiceprezesa GM. Zasili również grono członków Rady Wykonawczej GM, gdzie odegra kluczową rolę w dążeniu GM do osiągnięcia pozycji lidera.

 

Zanim dołączył do General Motors, do sierpnia 2012 roku dr Neumann pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Wiceprezesa Volkswagen Group China. Z Grupą Volkswagen był związany od 1999 roku, gdzie pełnił liczne funkcje menedżerskie, między innymi kierował grupą badawczą i był dyrektorem ds. strategii elektronicznych. W latach 2004-2009 był również członkiem Rady Wykonawczej Continental AG, której przez rok przewodniczył.

Aktualności Opla - Dr Karl Neumann Prezesem Zarządu Adam Opel AG

Dr Neumann jest absolwentem wydziału elektroniki Uniwersytetu w Dortmundzie, gdzie uzyskał również tytuł doktora. Karierę rozpoczynał jako badacz w Fraunhofer Society, jednej z czterech niemieckich pozauniwersyteckich organizacji prowadzących projekty badawcze dla różnych sektorów.

 

Dr Neumann powiedział: „Jestem zaszczycony, że mogę stanąć na czele firmy o tak bogatej historii i tak mocnym portfolio. Wiem, że to duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że wraz
z kadrą kierowniczą i pracownikami uda nam się wprowadzić zmiany na lepsze”.