Nowy Opel Cascada – elegancja pod otwartym niebem

2013-01-14

  • Bogate wyposażenie standardowe i szeroki wybór najwyższej jakości elementów dodatkowych
  • Nowy silnik benzynowy 1.6 SIDI Turbo z bezpośrednim wtryskiem, wkrótce najmocniejszy diesel 2.0 CDTI BiTurbo

Aktualności Opla - Nowy Opel Cascada

Rüsselsheim. Opel Cascada, kabriolet średniej wielkości – 4,7 m długości – będzie miał swoją światową premierę już w marcu, na Salonie Samochodowym w Genewie. To klasyczne, 4-miejscowe auto o wydłużonej sylwetce,
z wyrafinowanym, wysokiej jakości miękkim dachem, będzie oferowane już od kwietnia,
w samą porę na pierwsze słoneczne dni wiosny. „Po kompaktowym SUV-ie Mokka
i małym, modnym ADAMie, Cascada to kolejny krok w naszej ofensywie produktowej. Nowy, średniej wielkości kabriolet zapewnia przyjemność jazdy pod otwartym niebem w wydaniu premium – od wzornictwa, poprzez rozwiązania technologiczne, po wyposażenie – to wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie” – mówi dr Thomas Sedran, członek zarządu Opla ds. strategii.

 

Ponownie, po wieloletniej przerwie, gamę modeli Opla uzupełnia średniej wielkości kabriolet. Będzie to pierwsze tego typu auto montowane w zakładach należących do Opla. Nowa Cascada nawiązuje, do tradycji 4-miejscowych kabrioletów z lat 50-tych i 60-tych, takich jak Opel Kapitän czy Rekord. Z tą różnicą, że tamte auta nie zjeżały z linii produkcyjnych Opla. Ich produkcję i dystrybucję zlecano firmom zewnętrznym – Autenrieth czy Karl Deutsch. Outsourcing produkcji kabrioletów był w tamtych czasach powszechny. Ale również ostatnie modele Opla z otwieranym dachem, takie jak Kadett E oraz obie Astry, były produkowane przez znaną włoską firmę Carrozzeria Bertone.

 

Już wersja podstawowa Opla Cascady, może się poszczycić bogatym wyposażeniem i supernowoczesnymi technologiami w standardzie. Jednym z najmocniejszych atutów jest miękki dach sterowany elektrycznie, za naciśnięciem przycisku lub zdalnie pilotem. Dach można otwierać i zamykać przy prędkościach do 50 km/h,
a trwa to zaledwie 17 sekund. Cascada otrzymała najbardziej wyrafinowaną architekturę zawieszenia Opla, stworzoną dla Insignii OPC, z innowacyjnymi kolumnami HiPerStrut (High Performance Strut) na przedniej osi, co gwarantuje frajdę prowadzenia i doskonałą trakcję. Opel Cascada oferuje przedział bagażowy o pojemności 280 l z dachem otwartym i 350 l z zamkniętym. Może się także poszczycić wygodnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, jak system FlexFold, który za naciśnięciem przycisku odblokowuje i składa, dzielone w proporcji 50/50, oparcia tylnych siedzeń. Wszystko to sprawia, że Cascada idealnie nadaje się zarówno do codziennego użytkowania, jak i na dłuższe trasy. Elegancji i uroku temu wyjątkowemu autu dodają również elementy wyposażenia standardowego, dostępne w każdej wersji Cascady. Między innymi obręcze kół ze stopów metali lekkich, najnowszej generacji tylne światła LED, deska rozdzielcza ręcznie tapicerowana materiałem Morrocana i pokryte skórą koło kierownicy. Tylne czujniki parkowania ostrzegą kierowcę sygnałem dźwiękowym podczas manewrowania. Podstawowa jednostka napędowa, to silnik benzynowy 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM
z 6-biegową skrzynią manualną. W ofercie znajdzie się także najnowszej generacji silnik benzynowy 1.6 SIDI Turbo z bezpośrednim wtryskiem. Wyróżnia się on wysoką kulturą pracy i osiągami, z maksymalnym momentem obrotowym, w trybie overboost, 280 Nm.

 

Za cenę nieco wyższą od ceny wersji podstawowej otrzymamy lepiej wyposażoną wersję Opla Cascady, która w standardzie oferuje między innymi lepszą izolację akustyczną składanego dachu. Wzorcowy komfort wnętrza podwyższają także elektrycznie sterowane podajniki pasów bezpieczeństwa, dwustrefowa klimatyzacja elektroniczna oraz elegancka tapicerka Morrocana z kontrastowymi przeszyciami. Biksenonowe reflektory adaptacyjne AFL+ zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i widoczności dzięki aż 10 automatycznym trybom oświetlenia.

Aktualności Opla - Nowy Opel Cascada

Szerokie możliwości indywidualizacji dzięki bogatej gamie wyposażenia dodatkowego

Od rynkowego debiutu Opla Cascady dostępnych będzie 10 kolorów nadwozia, które można łączyć z trzema kolorami dachu. Ponadto, klienci będą mogli wybierać spośród 10 wzorów obręczy kół w rozmiarach od 17 do 20 cali. Eleganckie wnętrze Cascady może być wykończone w jednym z czterech dostępnych wariantów, w tym dwóch z najwyższej jakości skórzanymi obiciami. Dodatkowo nabywcy Cascady mają do wyboru trzy systemy audio-informacyjne, dostępne również z cyfrowym tunerem radiowym DAB+. Systemy te współpracują z większością telefonów komórkowych.


Najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz pełną satysfakcję z jazdy zapewniają systemy wspomagające kierowcę, bezpieczeństwa i podwyższające komfort, na przykład takie jak adaptacyjne zawieszenie FlexRide, przednia kamera Opel Eye drugiej generacji z wieloma nowymi funkcjami, a także certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie ortopedów przednie fotele AGR. Inne elementy podwyższające komfort, które są dostępne jako wyposażenie dodatkowe, to między innymi wspomagany elektrycznie system ułatwiający wsiadanie na tylne fotele Easy Entry, elektryczna regulacja foteli, system wentylacji foteli, podgrzewane koło kierownicy oraz dodatkowa nagrzewnica wnętrza, sterowana pilotem.


Cascada będzie dostępna z szeroką gamą wydajnych jednostek napędowych. Oferta silników benzynowych obejmuje 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM lub 103 kW/140 KM oraz zupełnie nowy silnik 1.6 SIDI Turbo
z bezpośrednim wtryskiem o mocy 125 kW/170 KM. Silnik diesla, zapewniający optymalne osiągi i wysoką ekonomiczność, to 2.0 CDTI ecoFLEX o mocy 121 kW/165 KM. W połączeniu z 6-biegową skrzynią i systemem Start/Stop zużywa zaledwie 5,2 l/100 km i emituje tylko 138 g/km CO2. Tak jak silnik 1.6 SIDI Turbo, 2.0 CDTI może współpracować z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Wkrótce ofertę jednostek napędowych uzupełni wydajny i dynamiczny silnik 2.0 CDTI BiTurbo o mocy 143 kW/195 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, z 6-biegową skrzynią manualną i systemem Start/Stop.