Opel we Frankfurcie prezentuje jeszcze szersze możliwości personalizacji ADAMa

2013-08-14

  • Nowe rozwiązania w zakresie kolorystyki, stylizacji kół i wykończenia wnętrza potwierdzają pozycję tego modelu jako niekwestionowanego mistrza personalizacji
Aktualności Opla - Jeszcze szersze możliwości personalizacji ADAMa

Rüsselsheim. Modny, miejski Opel ADAM umacnia swoją pozycję lidera personalizacji dzięki dodatkowym możliwościom wykończenia wnętrza oraz elementom stylizacji nadwozia. Klienci poznają nowe rozwiązania podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, który odbywa się w dniach 12-22 września. Opel ADAM jest prezentowany na stoisku Opla w hali nr 8, w dwóch nowych kolorystycznych wersjach nadwozia, z nowym kolorem dachu, nowy wzorami kół oraz nowymi ozdobnymi motywami graficznymi. Wnętrze tego stylowego miejskiego modelu wzbogacono o kolejne elementy wykończenia deski rozdzielczej, konsoli centralnej i drzwi, a także nową tapicerkę siedzeń i dodatkowe wzory podsufitek. To wszystko zwiększa możliwości dostosowywania pojazdu do indywidualnych upodobań. Dotychczas w ADAMie dostępnych było „jedyne” 61 tysięcy możliwych wariantów wyposażenia nadwozia oraz ponad 82 tysiące kombinacji stylistycznych wnętrza. Dzięki temu stał się on niekwestionowanym mistrzem personalizacji na rynku motoryzacyjnym. Korzystając z oferowanych przez Opla możliwości, można bez trudu stworzyć samochód swoich marzeń.

 

Opel wzbogaca ADAMa o nowe atrakcyjne kolory nadwozia: brązowy Mahogany i niebieski Arden. Nowa barwa dachu – intensywne brokatowe połączenie zieleni i beżu Limelight Green – od razu przyciąga uwagę. Ten sam kolor można również zastosować na osłonie chłodnicy i nakładkach lusterek zewnętrznych, co jest prezentowane we Frankfurcie na wersji z białym nadwoziem. Nowa oferta obejmuje również elementy lakierowane i folie dekoracyjne wnętrza w nowych kolorach, i będzie dostępna od stycznia 2014 roku w różnym zakresie, w zależności od rynku.

 

Modele, które są prezentowane podczas salonu we Frankfurcie potwierdzają nie tylko nieograniczony potencjał Opla ADAMa w zakresie zmiany kolorystyki, ale także bezkonkurencyjne w segmencie małych miejskich aut możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym. IntelliLink to nowoczesny system multimedialny, który umożliwia indywidualną konfigurację i pozwala na synchronizację z najnowszymi urządzeniami przenośnymi, takimi jak smartfony czy tablety, poprzez dedykowane aplikacje. Niewątpliwą zaletą systemu jest jego kompatybilność z iOS, systemem operacyjnym firmy Apple oraz smartfonami operującymi na systemie Android. IntelliLink umożliwia też dostęp do aplikacji radiowej Tune-in, aplikacji nawigacyjnej BringGo oraz do aplikacji Stitcher obsługującej internetowe serwisy audio. Posiadaczom iPhone'ów ADAM umożliwia też korzystanie z aplikacji Siri Eyes Free obsługującej komendy głosowe. Kierowca nie musi odrywać dłoni od kierownicy ani wzroku od drogi. Wystarczy, że wyda krótkie polecenie, a Siri wykonana połączenie telefoniczne, znajdzie cel podróży, napisze i wyśle sms-a lub e-mail.

Aktualności Opla - ADAM Black Link Edition i ADAM White Link Edition

Edycje specjalne ADAM Black Link Edition i ADAM White Link Edition to modele łączące w sobie ultranowoczesne technologie i wyjątkowe wzornictwo. Kolory nadwozia czarny „I’ll be Black” i biały „Saturday White Fever” kontrastują tu z nakładkami lusterek zewnętrznych i listwą z logo Opla w odcieniu szczotkowanego aluminium, przyciemnianymi tylnymi szybami oraz 18-calowymi obręczami kół Twister ze stopów lekkich z nakładkami w kolorze nadwozia.

Aktualności Opla - ADAM Black Link Edition i ADAM White Link Edition

Wnętrze wersji Black zdominowane jest przez biel z czarnymi elementami, a wersji White – odwrotnie. Cechą wspólną obu wersji z tej edycji jest zainstalowany system multimedialny IntelliLink z funkcją Siri Eyes Free obsługującą komendy głosowe. ADAM Black Link Edition i ADAM White Link Edition będą dostępne w ograniczonej ofercie, na wybranych rynkach sprzedaży.

Aktualności Opla - ADAM z silnikiem LPG

Innym, równie istotnym elementem nowej oferty ADAMa jest możliwość zamówienia tego miejskiego auta z fabryczną instalacją LPG. Silnik 1.4 LPGTEC ecoFLEX został dostosowany do pracy na paliwie gazowym i benzynie, zamiennie. Silnik o mocy 64 kW/87 KM spala średnio 6,9 l gazu na 100 km (przy emisji 112 g CO2/km), co może oznaczać prawie 50% obniżenie kosztów paliwa w porównaniu do wersji benzynowej.