Aktualności Opla - Zafira Tourer

Poznaj Zafirę Tourer

Oferuje najwyższy komfort dla siedmiu pasażerów oraz właściwości jezdne znane z klasy premium.

Sprawdź

Opel Zafira Tourer 147 kW/200 KM: najpotężniejszy kompaktowy samochód jednobryłowy

2013-10-15

  • Nowa generacja silnika 1.6 SIDI Turbo o mocy 147 kW/200 KM – najmocniejsza w rodzinie Zafiry i w tym segmencie modeli
  • Niezrównany maksymalny moment obrotowy 300 Nm, o 20% lepszy od najbliższego konkurenta
  • Nowa generacja sześciobiegowych przekładni manualnych z wygodniejszą zmianą przełożeń

Aktualności Opla: Opel Zafira Tourer 147 kW/200 KM: najpotężniejszy kompaktowy samochód jednobryłowy

Rüsselsheim. Nowy Opel Zafira Tourer 1.6 SIDI Turbo, wyposażony w silnik o mocy 147 kW/200 KM, to najmocniejszy kompaktowy samochód jednobryłowy na rynku, w swoim segmencie. Imponującą moc zawdzięcza wysokowydajnemu silnikowi benzynowemu Opla z wtryskiem bezpośrednim. Nowa jednostka 1.6 SIDI Turbo wyróżnia się nie tylko czystą mocą, ale także maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm (po włączeniu funkcji overboost) osiąganym w zakresie od 1 700 do 4 700 obr./min – o 20% więcej niż najbliższa konkurencja w segmencie kompaktowych samochodów jednobryłowych. Imponujący moment obrotowy przy niskich obrotach zapewnia doskonałe przyspieszenie i wyjątkową elastyczność. Płynna praca i bardzo niski poziom hałasu oraz drgań to kolejne mocne strony zaawansowanych silników Opla nowej generacji. Wysokowydajna wersja silnika 1.6 SIDI Turbo to czwarta nowa jednostka napędowa wprowadzona w Zafirze Tourer w ciągu 12 miesięcy – uzupełnia ona ofertę „mistrza elastyczności” Opla jako najbardziej dynamiczny członek rodziny.

 

Wydajny silnik 1.6 SIDI Turbo oferowany jest z 6-biegową manualną skrzynią biegów charakteryzującą się płynną zmianą przełożeń przy minimalnym wysiłku. Połączenie nowego wydajnego silnika i płynniejszej, dynamiczniejszej skrzyni biegów wzmacnia odbiór Zafiry jako luksusowego „salonu na kołach”. W modelu z silnikiem o mocy 147 kW/200 KM zastosowano także zaawansowaną technologię aktywnego układu jezdnego FlexRide, jak również nowoczesne układy wspomagające, takie jak przednia kamera Opel Eye, układ ostrzegający o pojeździe w martwym polu Side Blind Spot Alert i kamera cofania. Panoramiczna szyba przednia i okno dachowe sprawiają, że prowadzenie Zafiry Tourer i podróżowanie nią dostarczają wspaniałych wrażeń.

 

„Najnowsza wersja Zafiry Tourer, model 1.6 SIDI Turbo z silnikiem o mocy 147 kW/200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 300 Nm, stanowi idealne połączenie doskonałych osiągów i niezrównanej wygody rozumianej jako wszechstronna elastyczność”– mówi dyrektor generalny firmy, dr Karl-Thomas Neumann.

Doskonałe osiągi i wyjątkowo płynna siła pociągowa

Aktualności Opla: Opel Zafira Tourer 147 kW/200 KM: najpotężniejszy kompaktowy samochód jednobryłowy

Nowy silnik 147 kW/200 KM 1.6 SIDI Turbo, topowa jednostka oferowana w Zafirze Tourer, pokonuje konkurencję dzięki imponującym parametrom dynamicznym. Jest lepszy o 9% od najbliższego konkurenta pod względem mocy i o 20% pod względem wartości momentu obrotowego, co oznacza łącznie 60 Nm więcej. Wyposażona w tę jednostkę napędową Zafira Tourer przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w ciągu 8,9 sekundy i wyróżnia się elastycznością, przyspieszając na piątym biegu od 80 do 120 km/godz. w zaledwie 8,3 sekundy. Jej prędkość maksymalna wynosi 225 km/godz., a zużycie paliwa w cyklu łączonym – 7,0 l/100 km (zgodnie z Rozporządzeniem WE 715/2007) przy emisji 164 gramów CO2 na kilometr.

 

Nowy blok silnika1.6 SIDI Turbo może wytrzymać ciśnienie spalania do 130 barów na cylinder. Został on wykonany z żeliwa, z aluminiowym łożem i wytłoczką miski olejowej. W przeciwieństwie do wersji 125 kW/170 KM, w modelu 147 kW/200 KM zastosowano inny typ tłoka i zmniejszono współczynnik kompresji z 10,5 do 9,5:1. Technolodzy Opla chcieli połączyć wysoką wydajność z płynnością pracy, aby zapewnić podróżującym wyjątkową wygodę. Kolejne udoskonalenia wprowadzono w układzie dolotowym i wydechowym. W efekcie kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się cichą i płynną jazdą oraz przyjemną jakością dźwięku nawet przy wyższych prędkościach, niezależnie od prędkości i obciążenia silnika.

Nowy silnik 1.6 SIDI Turbo o mocy 147 kW/200 KM, najsilniejszy w gamie Zafiry Tourer, to część imponującej ofensywy Opla w zakresie nowych jednostek napędowych. Tylko w 2013 r. Opel rozszerzył ofertę Zafiry Tourer o nowy model wysokoprężny 2.0 BiTurbo CDTI o mocy maksymalnej 143 kW/195 KM, osiągający moment obrotowy 400 Nm. Dostępne są także, jednostka wysokoprężna nowej generacji 1.6 CDTI uzyskująca 100 kW/136 KM i 320 Nm przy zużyciu paliwa zaledwie 4,1 l/100 km i emisji 109 gramów CO2 na kilometr oraz wersja 1.6 SIDI Turbo o mocy 125 kW/170 KM. Poza szerokim wyborem jednostek benzynowych i wysokoprężnych w gamie Zafiry Tourer oferowane są także silnik zasilane paliwami alternatywnymi – 1.4 Turbo LPG 103 kW/140 KM i 1.6 Turbo CNG 110 kW/150 KM.

Sportowy wizerunek rodzinnego Opla podkreślają podwójna końcówka układu wydechowego oraz czerwony napis „Turbo”. Do wyboru są obręcze kół od 17 do 19 cali.

Luksus „salonu na kołach”

Aktualności Opla: Opel Zafira Tourer 147 kW/200 KM: najpotężniejszy kompaktowy samochód jednobryłowy

Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych Zafira Tourer łączy elegancki wystrój kabiny z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi zwiększającymi bezpieczeństwo i wygodę – również niespotykanymi w tym segmencie. Poza aktywnym układem jezdnym FlexRide do najciekawszych rozwiązań technologicznych należą systemy wspomagania kierowcy, takie jak układ ostrzegający o pojazdach w martwym polu Side Blind Spot Alert, kamera przednia drugiej generacji Opel Eye z systemem rozpoznawania znaków drogowych i ostrzeżeniem o opuszczeniu pasa ruchu, adaptacyjny układ oświetlenia przedniego AFL+ z aktywną regulacją zasięgu świateł Intelligent Light Ranging, zaawansowany układ wspomagania parkowania Advanced Park Assist i kamera cofania. Dzięki panoramicznej szybie przedniej połączonej z panoramicznym oknem dachowym do kabiny zawsze wpada dużo naturalnego światła.

 

Wyjątkową uniwersalność Zafiry Tourer zapewnia układ foteli Flex7 nowej generacji, którego częścią są unikatowe fotele klubowe „Lounge Seating”, dzięki nim pasażerowie siedzący z tyłu mają mnóstwo miejsca. Każdy z trzech foteli w drugim rzędzie można złożyć na płasko. Oparcie środkowego fotela zamienia się w wygodny podłokietnik dla pasażerów siedzących z prawej i z lewej strony. Możliwość dużej regulacji wzdłużnej, w tył i w przód, zapewnia dodatkowe miejsce na nogi, a dzięki przesunięciu do środka kabiny powstaje dodatkowe miejsce na ramiona – unikatowa innowacja w segmencie.