Cztery światowe premiery Opla podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego
w Genewie

2013-03-17

  • Światowy debiut Cascady – nowego eleganckiego kabrioletu
  • Miejski crossover ADAM ROCKS w wersji koncepcyjnej – wolność w najbardziej indywidualnym wydaniu
  • ADAM R2 w wersji koncepcyjnej gotowy do udziału w międzynarodowych rajdach
  • Zafira Tourer z najnowszym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 litra
Opel News: The new Opel CEO Dr. Karl-Thomas Neumann presents the new Cabrio Cascada at the Geneva Motorshow

Z nowym prezesem na czele oraz z czterema nowymi modelami samochodów, Opel pokazał motoryzacyjnemu światu na konferencji prasowej podczas Salonu Samochodowego
w Genewie, że jest pewny siebie i swojej pozycji na rynku. Dr Karl-Thomas Neumann, który pierwszego marca objął stanowisko Prezesa Zarządu Adam Opel AG, powiedział: „Jestem dumny, że mam możliwość zaprezentować najmocniejsze portfolio firmy jakie kiedykolwiek miała. Te cztery nowe premiery to jasny komunikat. Opel będzie tworzyć fascynujące, nowoczesne i po prostu piękne samochody. Oto dowód doskonałego powrotu na najlepsze sceny motoryzacji. Opel jest zaangażowany w wartą miliony euro ofensywę produktową, której efektem będzie wprowadzenie na rynek do końca 2016 roku 23 nowych modeli aut i 13 nowych silników. Dzięki tym nowym produktom Opel będzie ważnym graczem na motoryzacyjnym rynku. Nasz plan zakłada powrót marki Opel na szczyt”.


Aktualności Opla - Światowa premiera: Opel Cascada – efektowny kabriolet na każdą pogodę

Światowa premiera: Opel Cascada – efektowny kabriolet na każdą pogodę

Nowy Opel Cascada to elegancki, czteromiejscowy kabriolet o wydłużonej sylwetce z otwieranym miękkim dachem. Jako jeden z czołowych modeli Opla, Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (blisko 4,7 metra długości), lecz także atrakcyjną stylistyką oraz ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi.


Sztywna konstrukcja nadwozia, zawieszenie przednie z kolumnami HiPerStrut oraz adaptacyjny układ jezdny FlexRide zapewniają komfort i dynamikę jazdy. Wszyscy podróżujący mogą poczuć wiatr we włosach. Miękki dach otwiera się po naciśnięciu przycisku w zaledwie 17 sekund. Co więcej można nim sterować również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Natomiast na postoju dach można otworzyć lub zamknąć za pomocą pilota.


W porównaniu z innymi kabrioletami Cascada jest wyjątkowo pakowna. Pojemność bagażnika wynosi do 350 litrów (przy zamkniętym dachu). To dowód na to, że efektowny wygląd nie wyklucza funkcjonalności. Samochód jest również wyposażony w system FlexFold, który ułatwia składanie oparć tylnych foteli (dzielonych
w proporcji 50:50), powiększając przy tym przestrzeń bagażową. Takie rozwiązanie nie jest dostępne
w kabrioletach z twardym dachem.


Specjalne elementy wyposażenia, takie jak automatyczne podajniki pasów bezpieczeństwa, skórzana tapicerka Nappa, wentylowane fotele o ergonomicznym kształcie, a także szeroka gama rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sprawiają, że Cascada to samochód wygodny, przyjemny i bezpieczny. Na rynku polskim model Cascada będzie oferowany wyłącznie w wersji Cosmo, której cena zaczyna się od 111 400 zł brutto. Rozpoczęcie sprzedaży jest planowane już w kwietniu.

Aktualności Opla - Światowa premiera: koncepcyjny ADAM ROCKS – wolność w najbardziej indywidualnym wydaniu

Światowa premiera: koncepcyjny ADAM ROCKS – wolność
w najbardziej indywidualnym wydaniu

ADAM to najbardziej zindywidualizowany samochód miejski Opla w segmencie A
i najlepiej skomunikowany ze światem. Jednak w kwestii tego modelu producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Podczas genewskiego salonu, Opel zaprezentował ADAMa ROCKS, najnowszą koncepcję samochodu miejskiego typu mini crossover. Ten trzydrzwiowy model o długości 3,7 metra, zdecydowanych proporcjach nadwozia, śmiałej stylistyce i otwieranym, zwijanym dachu może zainicjować powstanie nowego segmentu na rynku motoryzacyjnym.


ADAM ROCKS powstał dla osób poszukujących wolności z dala od „utartych szlaków”, poza miejskim krajobrazem. Model ten, zainspirowany entuzjastami dyscypliny parkour, posiada wyższe i szersze koła oraz bardziej muskularny i kompaktowy wygląd. Jego zdecydowany charakter uwydatniają reflektory wykonane
w technologii LED oraz wyrazista osłona chłodnicy. Kierunkowskazy w kształcie bumerangu nadają wizerunkowi ADAMa ROCKS jeszcze więcej indywidualności, podobnie jak specjalnie zaprojektowane nakładki na dużych, 18-calowych felgach.


Poczucie wolności w ADAMie ROCKS dodatkowo podkreśla jego otwarte nadwozie. Materiałowy, zwijany dach Opla ADAMa ROCKS sięga aż do tylnych słupków, co pozwala w pełni cieszyć się widokiem nieba nad głową. Specjalna aplikacja pogodowa zintegrowana z multimedialnym systemem IntelliLink informuje o nadchodzącym froncie atmosferycznym – na kolorowym wyświetlaczu pojawia się stosowny komunikat, dzięki czemu dach zamyka się automatycznie. ADAM ROCKS rządzi!

Aktualności Opla - Światowa premiera: ADAM Rally R2 – ADAM w wersji rajdowej

Światowa premiera: ADAM Rally R2 – ADAM w wersji rajdowej

Opel powrócił do sportów motorowych
w listopadzie 2012 roku, dzięki rajdowemu modelowi ADAMa . Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie zaprezentował kolejne osiągnięcie firmy – nowy koncepcyjny model zbudowany na bazie niedawno wprowadzonego na rynek miejskiego ADAMa, skonstruowany z uwzględnieniem przepisów FIA dotyczących aut klasy R2.


Specjalne elementy nadwozia między innymi spoilery na dachu i tylnej klapie, pochodzące z linii produktowej OPC, oraz przednie i tylne osłony podwozia podkreślają wyczynowy charakter tego samochodu. ADAM R2 napędzany jest silnikiem ECOTEC 16V o pojemności 1,6 litra ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy około 136 kW/185 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym około 190 Nm. Regulowane zawieszenie,
z możliwością ustawienia trybu do jazdy po nawierzchni asfaltowej lub szutrowej, gwarantuje maksymalną przyczepność i dynamikę prowadzenia. Układ hamulcowy z hydraulicznym hamulcem ręcznym typu „fly-off”, czterotłoczkowymi zaciskami Brembo oraz regulacją ciśnienia na kołach osi tylnej zapewnia wyjątkową skuteczność hamowania.


Wnętrze R2 ma wszystkie cechy wyczynowego samochodu rajdowego. Jego wyposażenie obejmuje całą gamę zintegrowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa: fotele sportowe SPARCO Competition kompatybilne
z systemem bezpieczeństwa kierowcy HANS; kabinę z ciekłokrystalicznym sygnalizatorem zmiany biegów, lampką kontrolną i komputerem pokładowym MONIT; centralny panel sterowania; lampkę do czytania map oraz system gaśniczy. Po uzyskaniu homologacji ADAM R2 będzie najwyższej klasy samochodem rajdowym przeznaczonym dla sportowców amatorów uczestniczących w międzynarodowych zawodach rozgrywanych na trasach całej Europy.

Aktualności Opla - Światowa premiera: Nowy Opel Zafira Tourer 1.6 CDTI – najbardziej wydajny turbodiesel

Światowa premiera: Nowy Opel Zafira Tourer 1.6 CDTI – najbardziej wydajny turbodiesel

CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra to całkowicie nowy i najbardziej ekologiczny silnik w historii firmy, który został zaprezentowany
w Zafirze Tourer podczas targów genewskich. Zastosowanie technologii „BlueInjection” – Selektywna Redukcja Katalityczna (SCR) sprawia, że 1.6 CDTI ECOTEC jest pierwszym, czterocylindrowym silnikiem Opla nowej generacji spełniającym przyszłe wymagania emisji spalin Euro 6.


Maksymalna moc oraz moment obrotowy silnika CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra montowanego w nowej Zafirze Tourer wynoszą odpowiednio 100 kW/136 KM oraz 320 Nm. Wyniki te są uzyskiwane przy wyjątkowo małym zużyciu paliwa, zaledwie 4,1 l/100 km w cyklu mieszanym i bardzo niskim poziomie emisji – 109 g/km CO2. Żaden z obecnie dostępnych na rynku kompaktowych vanów nie łączy tak imponujących osiągów – maksymalna prędkość 193 km/h – z tak niewielkim zużyciem paliwa. Najnowszy silnik Opla wyróżnia się
w swojej klasie optymalną korelacją wysokiej mocy i momentu obrotowego, a także niskim poziomem hałasu
i wibracji oraz wysoką kulturą pracy. Nowy silnik wysokoprężny o pojemności 1,6 litra wraz z jego innowacyjnym układem regulacji jest autorskim projektem Opla stworzonym przez globalny zespół inżynierów pracujących w Turynie, Rüsselsheim i Stanach Zjednoczonych.