Poznaj bliżej rodzinę Astry

Stylowe, praktyczne
i przyjazne dla rodziny.

  • Sprawdź

Opel Astra Sports Tourer najlepszym modelem kompaktowym w testach wytrzymałościowych na dystansie 100 000 km przeprowadzonych przez magazyn „Auto Motor und Sport”

2013-05-31

  • 104 800 kilometrów przejechanych bez najdrobniejszej awarii
  • Najlepszy w historii testów samochód z segmentu aut kompaktowych
  • Dziennikarze pod wrażeniem komfortu jazdy i wytrzymałości Astry Sports Tourer na długim dystansie


Aktualności Opla - Opel Astra Sports Tourer

Rüsselsheim. Branżowy magazyn „Auto Motor und Sport”, w numerze 12/2013, opublikował wyniki długodystansowego testu eksploatacyjnego Astry Sports Tourer 2.0 CDTI. W artykule autor pisze: „Astra zaliczyła test śpiewająco i z rozmachem wspięła się na szczyt zestawienia najlepszych w swojej klasie aut o najniższym wskaźniku awaryjności. Chylimy czoła!”

 

Redaktorzy magazynu użytkowali wersję kombi Opla, od 21 kwietnia 2011 roku i przejechali nim aż 104 800 km. W tym czasie Astra Sports Tourer, z 2-litrowym silnikiem diesla, trafiała do serwisu tylko na obowiązkowe przeglądy. W podsumowaniu testu autorzy artykułu potwierdzili wyjątkowo wysoką jakość tego auta. „Po prawie dwóch latach i przejechanych ponad 100 000 kilometrów, Astra Sports Tourer nie ma żadnych usterek, a jedynie drobne ślady codziennego użytkowania. Za ten samochód Opel zasługuje na szczególne uznanie.”

 

Według listy przygotowanej przez wydawcę, na podstawie wyników wszystkich testów wytrzymałościowych, Astra Sports Tourer zajmuje najlepsze miejsce w swoim segmencie. Za nią uplasowały się VW Golf, Mercedes klasy A i Toyota Prius. Model Opla okazał się jedynym autem, które trafiało do serwisu tylko na obowiązkowe przeglądy, na przestrzeni wielu miesięcy trwania testu. Samochód, który zajmuje drugie miejsce wymagał aż trzykrotnych dodatkowych napraw. Wskaźnik awaryjności index 2 uplasował Astrę Sports Tourer na drugim miejscu listy najmniej awaryjnych samochodów, kiedykolwiek sprawdzonych w próbach długodystansowych magazynu „Auto Motor und Sport”. Zatem, tytuł artykułu „Opel najbardziej niezawodną marką” jest całkowicie zgodny z prawdą.

 

Precyzja, efektywność i niezawodność najważniejsze dla Opla

Tym nagłówkiem magazyn nawiązał do sloganu “Opel. Niezawodny”, który po raz pierwszy pojawił się w 1936 roku, a wykorzystywany był aż do początku lat 80-tych. Teraz ponownie strategia Opla skupia się na niezawodności. JAKOŚĆ!2022 to strategia marketingowa, która zakłada, że Opel – z każdym kolejnym modelem samochodu – będzie osiągał coraz wyższy poziom jakości, aby w 2022 roku zyskać pozycję lidera w branży. Nie tylko doskonałe wyniki testu wytrzymałościowego Astry Sports Tourer świadczą o tym, że Opel jest na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu. Istotnym jest też fakt, że liczba napraw gwarancyjnych zgłaszanych przez użytkowników nowych samochodów Opla spadła o 50% od 2000 roku.

 

Wyniki testu Astry Sports Tourer budzą zadowolenie Thomasa Simona, wiceprezesa GM Europe ds. jakości. Powiedział on, między innymi: „Nasza ofensywa jakościowa idzie pełną parą, a to jeden z jej efektów. Teraz zamierzamy zrobić kolejny krok. Precyzja, efektywność i niezawodność to kluczowe dla Opla wartości, które zobowiązują nas do tworzenia nowej generacji samochodów, nadwozi i silników w najlepszej, możliwej do osiągnięcia jakości.”

Najwyższa wytrzymałość i najwyższy komfort użytkowania

Jakość jest związana nie tylko z pojęciem niezawodności auta, ale też z codziennym jego użytkowaniem. Magazyn „Auto Motor und Sport” – w odniesieniu do testu Astry Sports Tourer - opisuje to zjawisko w ten oto sposób: “Wsiadasz do samochodu i czujesz się jak w swoim domu”. Dlaczego? Lista plusów jest długa: wyjątkowo wygodne fotele, zawieszenie podwyższające komfort jazdy, obszerny bagażnik i mocny, efektywny silnik diesla z momentem obrotowym o wartości 350 Nm. Cały artykuł zamyka podsumowanie: „Astra ujawnia swoje najlepsze strony podczas długich podróży”.