Holenderska para królewska wizytuje w Rüsselsheim

2013-05-22

  • Jedna z pierwszych podróży zagranicznych niedawno koronowanej pary królewskiej
  • Dyskusje o przyszłości motoryzacji
  • Wystawa w fabryce Opla

Aktualności Opla: Holenderska para królewska z wizytą w Rüsselsheim

Rüsselsheim/Haga. 4 czerwca Opel przyjął delegację holenderskich monarchów, króla Willema-Alexandra i królową Maximę wraz
z towarzyszącą im delegacją. Podczas swojej wizyty w fabryce Opla, koronowani zaledwie miesiąc temu, król i królowa Holandii rozmawiali o przyszłości motoryzacji. Towarzyszący im delegaci oraz przedsiębiorcy z Hesji, niemieckiego landu, na terenie którego leży Rüsselsheim, dyskutowali o pojazdach z napędem elektrycznym, a przede wszystkim o Oplu Amperze, pierwszym tego rodzaju samochodzie przystosowanym do codziennego zastosowania. Z tej właśnie okazji Opel Ampera oraz kabriolet Cascada, najmłodsze dziecko w rodzinie Opla, zostały pomalowane na pomarańczowy kolor dla uczczenia pary królewskiej.


Monarchów i pozostałych gości, w tym Volkera Bouffiera, premiera landu Hesja, w Rüsselsheim powitał prezes zarządu Adam Opel AG – Dr Karl-Thomas Neumann. „Jesteśmy zaszczyceni, że w jedną z pierwszych oficjalnych wizyt król i królowa wybrali się właśnie do fabryki Opla. To zapewne zasługa roli jaką odgrywa Opel w badaniach i działalności na rzecz rozwoju motoryzacji przyjaznej środowisku. Nasz samochód, Opel Ampera, jest dostępny na holenderskim rynku, a w Europie jest już liderem sprzedaży w tym segmencie aut.” – powiedział Dr Neumann.


Po zakończeniu ceremonii powitania, para królewska udała się na zwiedzanie centrum projektowego Opla oraz wystawy technologicznej zatytułowanej „Green & Smart Mobility” zorganizowanej na terenie fabryki.