Zintegrowany uchwyt rowerowy FlexFix® przewiezie nawet cztery rowery

2013-05-22

  • Unikalny dla Opla, zintegrowany uchwyt rowerowy, dostępny już w dziewięciu modelach marki
  • FlexFix® drugiej generacji również dla miejskiego Opla ADAMa oraz dla Mokki, subkompaktowego SUV-a
  • Zaawansowana konstrukcja, prosty montaż i użytkowanie
  • Dostęp do bagażnika samochodu nawet z zamontowanymi na FlexFix® rowerami
  • Oszczędność paliwa do 20% w porównaniu do jazdy z bagażnikiem dachowym

Aktualności Opla  - Opel ADAM FlexFix

Rüsselsheim. Zintegrowany uchwyt FlexFix® likwiduje wiele problemów z transportem rowerów. Ten bezpieczny i łatwy w montażu system umożliwia przewiezienie nawet czterech rowerów. Jest on dostępny do prawie wszystkich modeli Opla, począwszy od Corsy, przez Astrę, Antarę i Merivę, w tym również dla nowego miejskiego Opla ADAMa i Mokki, subkompaktowego SUV-a, kończąc na Zafirze Tourer.

Aktualności Opla - Mokka dostępna z FlexFix® drugiej generacji

Opel to obecnie jedyny na rynku producent samochodów oferujący tego rodzaju rozwiązanie, zamontowane fabrycznie z tyłu pojazdu, dostępne zawsze w zasięgu ręki, bez potrzeby demontowania, gdy nie jest używane. Wystarczy schować całość w tylnym zderzaku. Zawsze „gotowe do akcji”, na co dzień
i w sytuacjach awaryjnych. System ten ma jeszcze jedną, niezwykle praktyczną zaletę. Nawet z zamontowanymi i zabezpieczonymi czterema rowerami zapewnia dostęp do bagażnika. Wystarczy odchylić uchwyt i można otworzyć bagażnik.

Aktualności Opla - Zafira Tourer z FlexFix® drugiej generacji

Cała rodzina na rowerowych wakacjach

Bagażnik rowerowy FlexFix® drugiej generacji dostępny dla Opla Astry Sports Tourer i Zafiry Tourer jest przeznaczony do przewozu nawet czterech rowerów, natomiast ten w Mokce – maksymalnie trzech. Zmodernizowana wersja tego systemu wyróżnia się zwiększoną ładownością. Każdy z dwóch rowerów może ważyć do 30 kg (w poprzedniej wersji – do 20 kg), co umożliwia przewożenie, cięższych bicykli o napędzie elektrycznym. Nawet bagażnik nowego, modnego, miejskiego ADAMa „uniesie” 30-kilogramowy rower, a z zamontowanym adapterem – również drugi rower dla pasażera.

 

W niektórych modelach Opla, FlexFix® można doposażyć w dodatkowy adapter z mocowaniami pozwalającymi na przewóz kolejnych dwóch rowerów o wadze 20 kg każdy. Zatem łączny udźwig systemu FlexFix® wynosi teraz do 80 kg (60 kg w przypadku Opla Mokki). Specjalne uchwyty z gumowymi zaciskami zapewniają bezpieczne mocowanie.

Aktualności Opla - W pełni zintegrowany, łatwy w montażu, obsłudze ergonomiczny bagażnik rowerowy dostępny wyłącznie w samochodach marki Opel

W pełni zintegrowany, łatwy w montażu, obsłudze ergonomiczny bagażnik rowerowy dostępny wyłącznie w samochodach marki Opel

Opel jest jedynym producentem oferującym
w pełni zintegrowany bagażnik rowerowy, który masz zawsze „na pokładzie”. Ten przyjazny dla użytkownika system jest łatwy w obsłudze, ponieważ nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Kiedy nie jest potrzebny, znika w tylnym zderzaku. To przykład typowej dla Opla funkcjonalności rozwiązań.


Inną wielką zaletą systemu Opel FlexFix® jest jego wyjątkowa ergonomiczność. W odróżnieniu od innych systemów, jak uchwyty dachowe, na które trzeba rower podnieść wysoko nad głowę, uchwyt FlexFix® jest usytuowany nisko, co minimalizuje wysiłek podczas wkładania rowerów. Eksperci z niemieckiego stowarzyszenia lekarzy ortopedów AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) wyróżnili to rozwiązanie nadając Oplu Merivie, jako pierwszemu w historii, prestiżowy certyfikat za ergonomiczną konstrukcję.

Aktualności Opla - Opel Zafira Tourer i Astra Sports Tourer mogą być wyposażone w uchwyt FlexFix® drugiej generacji

Badania pokazują, że w porównaniu do dachowych uchwytów rowerowych, zużycie paliwa podczas jazdy z rowerami z tyłu może być o 20% niższe. Zatem, zintegrowany bagażnik FlexFix® wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. W przeciwieństwie do typowych dachowych rozwiązań transportowych, auto wyposażone w bagażnik FlexFix® nie podlega ograniczeniu prędkości do 120 km/h, ponieważ rowery schowane są za samochodem.
To stabilne rozwiązanie jest wyjątkowo bezpieczne w przypadku ostrego hamowania lub kolizji czołowej. W samochodach z czujnikami parkowania, po włączeniu wstecznego biegu kierowca słyszy sygnał ostrzegający o wysunięciu bagażnika.


Więcej informacji o Oryginalnych Akcesoriach Opla można znaleźć w zakładce „Usługi Serwisowe” na stronie opel.pl, gdzie znajduje się również elektroniczny katalog akcesoriów. Szczegóły oferty dostępne są
u Autoryzowanych Dystrybutorów marki Opel.