Oficjalne rozpoczęcie produkcji Cascady: gwiazda prosto z Gliwic

2013-02-27

  • Steve Girsky, Prezes Rady Nadzorczej, wyjeżdża pierwszym kabrioletem z linii montażowej
  • Wicepremier Janusz Piechociński wśród licznej grupy szacownych gości
  • Nowoczesna infrastruktura produkcyjna, zmotywowany zespół, najwyższa jakość
  • Klasyczny kabriolet oferuje wyposażenie najwyższej klasy

Aktualności Opla - Start produkcji Cascady

Gliwice. To wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla. Dziś pierwszy egzemplarz modelu Cascada, eleganckiego, średniej wielkości kabrioletu Opla, zjedzie z linii montażowej. Numerem jeden jest Cascada w kolorze białym „Seashell”, wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6. Najmłodszy członek rodziny Opla miał już światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Genewie na początku marca.

 

Wielu specjalnych gości świętowało oficjalne rozpoczęcie produkcji. „To naprawdę wyjątkowy dzień, nie tylko dla fabryki w Gliwicach, lecz także dla Opla. Cascada jest kolejnym elementem naszej ofensywy produktowej. Po modelach ADAM i Mokka przyszła kolej na Cascadę: dzięki niej dotrzemy do klientów w tych segmentach, w których do tej pory byliśmy nieobecni”, powiedział Steve Girsky, Prezes Rady Nadzorczej, Wiceprezes GM oraz Prezes GM Europe.

Aktualności Opla - Wielki dzień dla gliwickiej fabryki Opla

„Gliwice to miasto w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym o bogatej tradycji i ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Fakt, że kolejny model Opla będzie tu produkowany, ponownie każe zwrócić uwagę na wysiłek regionu i samej fabryki”, powiedział Wicepremier Janusz Piechociński, gość honorowy.

 

Od rozpoczęcia działalności w 1996 r., zakład produkcyjny w Gliwicach jest stałym elementem strategii rynkowej Grupy GM. Cascada to już szósty model Opla montowany przez polskich pracowników w fabryce o najnowocześniejszej infrastrukturze
i najwyższych standardach w zakresie jakości. „Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji pierwszego kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań, nasz świetnie zmotywowany zespół, opanował z wirtuozerią. Świętujemy zatem wyjątkowy dzień”, dodaje Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu.

Aktualności Opla - Wielki dzień dla gliwickiej fabyki Opla

Elegancja i tradycja

Z Cascadą Opel wraca do segmentu kabrioletów średniej klasy w odświeżonym wydaniu oraz z najlepszymi nowoczesnymi technologiami na wyposażeniu. Produkcja nowego, wytwornego modelu wpisuje się
w długą tradycję ponadczasowych, klasycznych kabrioletów Opla z lat pięćdziesiątych
i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, ale jest to pierwsze auto tego typu skonstruowane przez Opla. Cascada zapowiada zatem powrót do prawdziwej przyjemności.

Nowy kabriolet Opla jest klasycznym autem czteroosobowym o wydłużonej sylwetce z miękkim, otwieranym dachem najwyższej jakości. Zmierzający na szczyt portfolio Opla, nowy kabriolet zalicza się do aut średniej wielkości nie tylko z uwagi na rozmiar (długość: niemal 4,7 m, szerokość: 1,84 m, bez lusterek), ale również ze względu na niewątpliwy urok tego samochodu, zastosowane technologie najwyższej klasy oraz właściwości jezdne.

 

Aktualności Opla - Produkcja Cascady

Indywidualizacja dzięki szerokiej gamie dodatkowych elementów wyposażenia

Wprowadzany na rynek model jest dostępny
z karoserią w dziesięciu kolorach, które można łączyć z trzema barwami dachu. Zaś koła występują w ośmiu różnych wzorach
i rozmiarach od 18 do 20 cali. Wnętrze Cascady zadziwia wyjątkową elegancją: projektanci zaproponowali trzy szykowne rodzaje tapicerek i elementów wykończenia, w tym dwa warianty skórzanej tapicerki najwyższej jakości. Nabywcy mogą wybrać jeden z trzech opcjonalnych systemów audio-informacyjnych i nawigacyjnych, które wyposażyć w tuner cyfrowy Digital Audio Broadcast (DAB+); rozwiązania te mogą także łączyć funkcje telefonu komórkowego.

 

Najwyższy poziom bezpieczeństwa i przyjemność jazdy zapewniają wspomaganie kierownicy, rozwiązania podnoszące komfort jazdy oraz systemy i elementy zapewniające bezpieczeństwo, a są to m.in. adaptacyjny układ jezdny FlexRide, kamera Opel Eye drugiej generacji współpracująca z czterema systemami wspomagającymi bezpieczeństwo oraz najwyższej jakości ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR dla kierowcy i pasażera z przodu. Inne elementy dostępne jako wyposażenie dodatkowe to m.in. elektroniczna regulacja foteli i układ ich wentylacji, podgrzewana kierownica, a także dodatkowa, aktywowana za pomocą pilota, nagrzewnica elektryczna.

 

 

Aktualności Opla - Start produkcji Cascady

Cascada należy do rodziny modeli o wydajnym układzie napędowym. W przypadku silników benzynowych, oprócz silnika o pojemności 1,4 litra z turbosprężarką o mocy 88 kW/120 KM lub 103 kW/140 KM dostępny jest także nowy silnik SIDI Turbo o mocy 125 kW/170 KM i pojemności 1,6 litra z modułem wtrysku bezpośredniego. Natomiast w przypadku silników diesla do dyspozycji jest CDTI ecoFLEX o pojemności
2 litrów oraz mocy 121 kW/165 KM; takie parametry zapewniają pożądaną moc przy optymalnym zużyciu paliwa.
Dzięki sześciobiegowej skrzyni biegów oraz technologii Start/Stop samochód zużywa jedynie 5,2 litra benzyny na 100 km i emituje zaledwie 138 g/km CO2. Silnik diesla Turbo o pojemności 2 litrów, podobnie jak silnik SIDI Turbo o pojemności 1,6 litra, można łączyć z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Oferta zostanie wkrótce poszerzona o wydajny i mocny silnik BiTurbo CDTI ecoFLEX o pojemności 2 litrów i mocy 143 kW/195 KM przy maksymalnym momencie obrotowym rzędu 400 Nm, z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów oraz systemem Start/Stop.

 

Model Cascada jest elementem kampanii produktowej Opla o wartości wielu miliardów euro; celem kampanii jest wprowadzenie na rynek 23 nowych pojazdów oraz 13 innowacyjnych układów napędowych w latach 2012-2016. Elegancki kabriolet zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Genewie w dniach 7-17 marca 2013 r., a do salonów sprzedaży trafi w kwietniu.