Odkryj świat Mokki!

Kompaktowy na zewnątrz, pojemny w środku - nowy Opel Mokka.

Dowiedz się więcej

W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję Mokki w hiszpańskiej fabryce w Saragossie

2013-07-09

  • Wysokie zapotrzebowanie na subkompaktowego SUV-a Opla stworzyło możliwości wykorzystania możliwości produkcyjnych hiszpańskiego zakładu
Aktualności Opla: Produkcja Mokki w Saragossie

Saragossa/Rüsselsheim. Opel Mokka będzie produkowany w Europie. W drugiej połowie 2014 roku fabryka GM w Saragossie (Hiszpania) rozpocznie produkcję tego cieszącego się ogromną popularnością modelu. Zarządy GM
i Opla wspólnie podjęły tę decyzję ze względu na duże zapotrzebowanie na pojazdy tego segmentu w Europie. Jednocześnie zwiększy się produkcja Opla Mokki w fabryce w Bupyeong w Korei, do tej pory jedynego miejsca wytwarzania tego auta.

 

Prezes Opla dr Karl-Thomas Neumann powiedział: „Ta decyzja to element strategii produkcji naszych samochodów tam, gdzie je sprzedajemy. Ogromny popyt na Mokkę potwierdza atrakcyjność najnowszych modeli marki, dodaje rozmachu naszym działaniom i zagwarantuje miejsca pracy w Europie. Ta decyzja pomoże w rozwiązywaniu problemu niewykorzystywanych mocy produkcyjnych na kontynencie europejskim. Jest to zatem dobra wiadomość dla całej firmy”.

 

Prezes Europejskiego Forum Pracowników (European Employee Forum, EEF) dr Wolfgang Schäfer-Klug stwierdził: „To nie tylko wspaniała wiadomość dla Saragossy, lecz także dla wszystkich fabryk wskazująca potencjalne szanse większego wykorzystania potencjału produkcyjnego. W ten sposób zarząd Opla spełnił od lat powtarzany postulat EEF, aby miejskie SUV-y produkować w Europie. To decyzja zadowalająca każdą ze stron”.

Aktualności Opla: Produkcja Mokki w Saragossie

W początkowej fazie GM zainwestuje
80 milionów USD w zakład w Saragossie. Uruchomienie produkcji Mokki w Europie
pomoże ochronić 5 800 miejsc pracy
w hiszpańskiej fabryce Opla, która produkuje obecnie modele Corsa i Meriva.

 

Od debiutu na rynku latem 2012 roku, Opel Mokka cieszy się niesłabnącą popularnością. Ten stylowy SUV zyskał uznanie nie tylko ekspertów, lecz także klientów. Mokka jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się SUV-ów na kilku rynkach europejskich.

 

Początkowo nowa produkcja będzie bazować na systemie montażu CKD (Completely Knocked Down), który polega na składaniu auta od podstaw z części trafiających na linię montażową z Korei. Planowane jest jednak stopniowe rozszerzanie produkcji lokalnie.

 

„To kolejny wielki dzień dla Opla” — kontynuował Neumann. „Niedawna decyzja GM o zainwestowaniu
4 miliardów euro w Europie oraz dodatkowa deklaracja o przekazaniu 230 milionów euro na rzecz Europejskiego Centrum Rozwoju Produktów w Rüsselsheim w Niemczech potwierdzają, że wybraliśmy właściwą drogę”.

 

Prezes Neumann oświadczył, że największymi zwycięzcami są klienci Opla i pracownicy firmy w Europie : „Dzięki tej inwestycji będziemy mogli produkować więcej samochodów tego modelu i zapewnić szybszą obsługę naszych klientów”.