Aktualności Opla - Opel sponsorem sportów motorowych

Opel powraca do sportów motorowych

Międzynarodowym programem rajdowym Opel powraca do rywalizacji
w wyścigach samochodowych.

Dowiedz się więcej

Opel partnerem kolejnych klubów piłkarskich: Feyenoord Rotterdam i Galatasaray Istanbul

2013-04-08

Opel News - Opel Now Also Galatasaray Istanbul Partner

Rüsselsheim/Rotterdam. Kolejny krok
w realizacji strategii marketingowej Opla polegającej na obecności marki na europejskich piłkarskich arenach dokonany. W marcu Opel podpisał 4-letnią umowę z holenderskim klubem Feyenoord Rotterdam, na mocy której piłkarze będą rozgrywać mecze w koszulkach z logo marki aż do 2017 roku. Tą umową Opel powraca na holenderskie boiska. Ponad 30 lat temu niemiecki producent samochodów był głównym sponsorem klubu.


Podczas oficjalnego rozpoczęcia współpracy zarówno przedstawiciele klubu, jak i Opla nie kryli optymistycznych nadziei związanych z podpisaną umową. „Nasza współpraca nie będzie jedynie polegać na udostępnieniu logo firmy i umieszczeniu go na koszulkach piłkarzy. Opel będzie aktywnie wspierać nas w działaniach na rzecz rozwoju naszej społeczności” – powiedział Mark Koevermans, dyrektor ds. handlowych klubu. „[…] W tej kwestii mamy ciekawe i ambitne plany” dodał Karl Howkins, dyrektor zarządzający Opel Netherlands. W ramach realizacji podpisanej umowy sponsorskiej, dyrekcja klubu, sztab trenerski i piłkarze będą korzystać z floty samochodów Opla. Choć niektórzy z nich, na przykład trener Ronald Koeman i jego asystenci, Giovanni van Bronckhorst i Jean-Paul van Gastel, już jeżdżą Oplem Amperą z napędem elektrycznym.


Rüsselsheim/Istanbul. Na tym futbolowa ofensywa Opla się nie kończy. W kwietniu do sponsorskiej drużyny Opla dołączył turecki klub Galatasaray Istanbul, jeden z ćwierćfinalistów tegorocznej Ligii Mistrzów. Nie po raz pierwszy piłkarze tego klubu rozgrywali mecz na wysokim szczeblu. To klub ze zwycięskimi tradycjami. 18-krotny mistrz Turcji i 14-krotny zdobywca pucharu jest najpopularniejszą drużyną piłki nożnej w Turcji.
To wystarczająca rekomendacja dla Opla do rozpoczęcia bliskiej współpracy. Na podstawie podpisanej umowy Opel nie tylko dostarczy flotę swoich samochodów, ale będzie mógł przeprowadzić akcje reklamowe z udziałem piłkarzy.


„Opel i futbol to idealne połączenie. Co mamy wspólnego? Dynamikę, aktywne działanie i pasję. […] Galatasaray nie jest naszym ostatnim przystankiem na drodze prowadzącej do umocnienia relacji pomiędzy Oplem a futbolem.” – powiedział dr Thomas Sedran, Wiceprezes Opla.


Feyenoord Rotterdam i Galatasaray Istanbul dołączyły do licznej drużyny Opla, w której grają już Borussia Dortmund, Fortuna Düsseldorf, Bayer 04 Leverkusen, SC Freiburg i FSV Mainz 05. Ponadto firma Vauxhall, siostrzana marka Opla w Wielkiej Brytanii zaangażowała się w futbol na szczeblu narodowym podpisując umowy partnerskie z reprezentacją Anglii, Szkocji, Walii i Północnej Irlandii.