Aktualności Opla - ADAM

Nowy Opel ADAM jest wyjątkowy tak, jak Ty. Przy jego budowie ostatnie słowo należy do Ciebie. Dobierz wszystkie potrzebne dodatki zgodnie z Twoimi preferencjami.

Prezentacja multimedialna
Opel | red dot Design Award - Homepage

Międzynarodowy konkurs „red dot design award” skierowany jest do wszystkich którzy chcą wyróżnić swoją działalność biznesową w kategorii wzornictwa.

Oficjalna strona red dot

Wizerunek ADAMa, zdobywcy nagród Red Dot i Fleet Derby, na muralu w Warszawie

2013-04-14

Aktualności Opla - Wizerunek ADAMa na muralu w Warszawie

Najmłodsze i najmniejsze „dziecko” Opla stało się inspiracją do stworzenia muralu na wielkiej ścianie kamienicy przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. „Masz własną wizję ADAMa? Podziel się nią na Facebooku z innymi fanami Opla zarejestrowanymi na profilu marki.” - oto hasło tej akcji.

 

Publiczna akcja projektowania ADAMów podzielona jest na trzy etapy (wyboru felg, listew i nakładek lusterek oraz kolorów dachu
i karoserii), a najważniejszy w niej jest wkład fanów ADAMa jako współtwórców dzieła. Ich pomysły inspirują głównego wykonawcę muralu, a imiona autorów najciekawszych pomysłów zostaną umieszczone na ogromnej grafice autorstwa Aqualoopy, czyli Igora Chołdy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy murali i graffiti. Projektowany wirtualnie mural jest stopniowo przenoszony do rzeczywistości. Pierwsze kreski pojawiły się na ścianie 2 maja.

 

Proces twórczy śledzą kamery tak, aby można było obserwować każdy etap tworzenia obrazu ADAMa. Pierwsze efekty można zobaczyć na kanale YouTube Opel Polska.

 

Celem tej niecodziennej akcji jest przedstawienie nieskończonej liczby możliwości personalizacji Opla ADAMa. Aqualoopa, dzięki interakcji z odbiorcami, ma możliwość łączenia ich wizji w spójną całość. To on jest finalnym jurorem i interpretatorem stylizacji muralowego ADAMa. Jego zadaniem jest połączenie szerokiego spektrum koncepcji, aby stworzyć unikatową wersję tego samochodu.

 

ADAM, choć w świecie motoryzacji obecny jest od niedawna, jest już produktem utytułowanym, kontynuującym bogatą tradycję modeli Opla, które zdobyły nagrodę Red Dot. Ten mały miejski kameleon otrzymał wyróżnienie za wzornictwo w kategorii „Motoryzacja i Transport”, jako wyraz jego mistrzowskich możliwości personalizacji. Zdaniem ekspertów ADAM przyciąga „estetyką kształtów i ponadczasową, modną sylwetką”. Tę opinię zdaje się również podzielać ponad 30 000 użytkowników aut, którzy złożyli już zamówienie na własnego ADAMa.

Aktualności Opla - ADAM personalizacja

„Nagrody Red Dot otrzymujemy regularnie od kilku lat, więc nasz nowy samochód, podkreślający styl życia jego użytkownika
i wyróżniający się innowacyjnością, jest naturalnym kontynuatorem tej tradycji” – mówi Niels Loeb, Główny Projektant Nadwozi w firmie Opel. „ADAM to kolejny dowód na to, że potrafimy zaoferować najlepsze wzornictwo
w każdym segmencie samochodów osobowych
i zaspokoić gust każdego klienta.”
W poprzednich latach tę nagrodę zdobyła Insignia, Astra Sports Tourer i Astra GTC.

 

Red Dot to jednak nie jedyna nagroda jaką otrzymał Opel ADAM. Został on również doceniony przez ponad setkę dziennikarzy w teście Fleet Derby 2013, zorganizowanym na terenie Automobilklubu Polski, podczas którego kilkadziesiąt modeli samochodów zostało sprawdzonych na specjalnym torze wyznaczonym na płycie lotniska w Babicach. W segmencie A, czyli małych miejskich samochodów, za najbardziej wszechstronną
i atrakcyjną propozycję uznany został właśnie Opel ADAM. Doceniono go za funkcjonalność, niebanalną
i interesującą stylistykę oraz niskie koszty eksploatacji. Ta nagroda to kolejny dowód na to, że ADAM jest autem nie tylko ciekawym stylistycznie, ale też bezpiecznym i ekonomicznym.

 

Nowy miejski ADAM, w aż 6 wcieleniach, podróżuje teraz po Polsce. Można go spotkać w wybrane dni, tylko
w najgorętszych miejscach, w największych miastach. Jest to okazja do odkrycia licznych zalety mistrza personalizacji, który swoim urokiem i charakterem podbił już niejedno serce.