Opel Cascada z nowym turbodoładowanym silnikiem
o mocy 200 KM

2013-12-08

  • Nowy, mocniejszy silnik 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection
  • Nowe kolory nadwozia i dachu
  • Opcjonalny system multimedialny nowej generacji IntelliLink, integrujący smartfona

Aktualności Opla: Cascada z 200 konnym silnikiem

Rüsselsheim. Mocniejszy, jeszcze bardziej atrakcyjny i nowoczesny – oto Opel Cascada z nowym silnikiem 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection o mocy 147 kW/200 KM, który już wkrótce pojawi się w sprzedaży w salonach Opla. W ofercie 2014 znajdzie się nie tylko nowy silnik, ale też nowe kolory nadwozia i dachu. Na uwagę zasługuje również najnowocześniejszy system multimedialny IntelliLink, umożliwiający integrację wybranych funkcjonalności smartfona.

1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection: imponujący moment obrotowy przy umiarkowanym zużyciu paliwa

Aktualności Opla: 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection

147 kW/200 KM, 300 Nm dzięki funkcji „overboost” (czasowego podniesienia momentu obrotowego), prędkość maksymalna 235 km/h — oto osiągi Cascady z turbodoładowanym silnikiem z rodziny jednostek napędowych Opla nowej generacji. Silnik ten zadebiutował w kabriolecie Opla na tegorocznym międzynarodowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Zaprojektowana od nowa, czterocylindrowa jednostka z bezpośrednim wtryskiem benzyny to mocniejszy z silników Opla o pojemności 1,6 litra. Z nim pod maską Cascada przyspiesza od 80 do 120 km/h w zaledwie 9,2 sekundy na piątym biegu. Mimo wysokich osiągów ten średniej wielkości kabriolet spala tylko 6,7 litra paliwa na 100 kilometrów w cyklu mieszanym (przy emisji 158 g CO2/km).

 

Gama dostępnych dla Opla Cascady silników jest zróżnicowana: od jednostek benzynowych o pojemności 1,4 litra i mocy 120 lub 140 KM oraz 1,6 litra o mocy 170 KM, aż po silniki wysokoprężne dwulitrowe rozwijające moc 165 lub 195 KM. Obydwa silniki diesla wyposażone w system Start/Stop zużywają zaledwie 5,2 litra oleju napędowego na 100 kilometrów w cyklu mieszanym i emitują jedynie 138 g CO2/km.

Nowe kolory nadwozia i dachu pozwalają na jeszcze większą personalizację Cascady

Aktualności Opla: Cascada – ponadczasowy kabriolet

Paleta kolorów nadwozia Cascady została poszerzona o dwa nowe lakiery podkreślające eleganckie linie sylwetki samochodu. Wyrafinowana perłowa zieleń Emerald oraz metaliczny srebrny lakier Magnetic sprawiają, że Cascada prezentuje się szczególnie atrakcyjnie w promieniach letniego słońca. Opel powiększył także paletę kolorów dachu. Wysokiej klasy miękki dach, zapewniający wyjątkowo skuteczną izolację termiczną i akustyczną, można teraz zamówić w jednym z czterech kolorów, w tym w nowym odcieniu szarości Khaki.

Innowacyjna technologia multimedialna IntelliLink teraz dostępna też w Cascadzie

Aktualności Opla: Cascada – ponadczasowy kabriolet

Nowoczesna multimedialna technologia Opla – IntelliLink – wprowadza do Cascady szybką i przyjazną dla użytkownika nawigację, możliwość integracji wybranych funkcjonalności smartfona z samochodem oraz obsługę za pomocą funkcji krótkich komend głosowych i odczytywanie przychodzących SMS-ów (funkcja na chwilę obecną niedostępna w języku polskim). Systemy z technologią IntelliLink wyposażone są w 7-calowy kolorowy monitor wysokiej rozdzielczości, na którym wyświetlany jest także obraz z, dostępnej jako wyposażenie dodatkowe, kamery cofania. Łącze Bluetooth® umożliwia obsługę połączeń telefonicznych i strumieniowe przesyłanie plików audio z zewnętrznych urządzeń mobilnych. Najbardziej zaawansowany system nawigacji Navi 950 IntelliLink zawiera mapy całej Europy zapisane w pamięci wewnętrznej z możliwością aktualizacji za pomocą złącza USB.