Plus X Award 2013: Opel utrzymuje tytuł najbardziej innowacyjnej marki

2013-06-06

  • Opel po raz trzeci uznany za „Najbardziej Innowacyjną Markę” (po otrzymaniu tego tytułu w latach 2010 i 2012)
  • Wyjątkowe modele i technologie zachwycają jury złożone z międzynarodowych ekspertów
  • Łącznie 21 nagród dla Cascady, ADAMa, Mokki i Zafiry Tourer
  • ADAM FlexFix®, Cascada i Zafira BiTurbo z tytułem „Najlepszy Produkt 2013 roku”

Aktualności Opla:  Plus X Award 2013: Opel utrzymuje tytuł najbardziej innowacyjnej marki

Rüsselsheim/Kolonia. Opel liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i rozwoju technologii. Podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się w czerwcu w Kolonii, Opel ponownie został uhonorowany nagrodą dla „Najbardziej Innowacyjnej Marki” w grupie producentów motoryzacyjnych, otrzymując to prestiżowe wyróżnienie za innowacje już po raz trzeci od 2010 roku, tym samym broniąc zeszłorocznej pozycji lidera.

 

W efekcie licznych pozytywnych opinii wyrażonych w lutym zeszłego roku na temat ADAMa, Cascady i Mokki, międzynarodowe jury przyznało Oplowi osiem kolejnych nagród. Nowy, średniej wielkości kabriolet Cascada zachwycił sędziów najwyższej jakości materiałowym dachem i przemyślanie zaprojektowanym bagażnikiem, o czym świadczą wyróżnienia w kategoriach „wysoka jakość”, „łatwość obsługi” i „funkcjonalność. Natomiast aktywne systemy bezpieczeństwa zastosowane w tym modelu otrzymały wyróżnienie w kategorii „funkcjonalność”. Fotele AGR Opla, certyfikowane przez niezależne niemieckie stowarzyszenie lekarzy ortopedów i terapeutów specjalizujących się w urazach kręgosłupa, zostały docenione ich wyjątkową ergonomię, a Zafira Tourer BiTurbo otrzymała nagrodę Plus X Award za „wysoką jakość”, „konstrukcję” i „funkcjonalność”. Oznacza to, że Opel w tegorocznej edycji nagrody Plus X Award zdobył łącznie 21 tytułów. Ponadto Cascada, Zafira Tourer BiTurbo oraz zastosowany w modelu ADAM bagażnik rowerowy FlexFix® zostały uznane, w swoich kategoriach, za „najlepsze produkty roku 2013”.

Aktualności Opla: Plus X Award 2013: Opel utrzymuje tytuł najbardziej innowacyjnej marki

„Jesteśmy dumni, że eksperci przyznający nagrodę Plus X Award ponownie uznali nas za najbardziej innowacyjną markę” powiedział Andreas Marx, dyrektor ds. marketingu firmy Opel, podczas gali zorganizowanej w New Yorker | DOCK.ONE. „To dowód, że nasze nowe modele i technologie wciąż budzą entuzjazm i pod każdym względem sprawdzają się w oczach ekspertów i naszych klientów.”


W obecności ponad 300 zaproszonych gości z branży przemysłowej i handlowej, a także gwiazd i innych znanych osobistości świata mediów i polityki, jury przedstawiło werdykt i po raz dziesiąty wręczyło nagrody Plus X Award. Eksperci wybierali spośród ponad tysiąca produktów w dziedzinach technologii, sportu i stylu życia, a najlepsze z nich otrzymały - cenioną na arenie międzynarodowej - nagrodę za innowacyjność. Goście mieli okazję przekonać się o jakości samochodów marki Opel już w drodze na galę, w czasie przejażdżki Cascadą i Mokką. Ponadto Opel zaprezentował kilka rewelacyjnych modeli koncepcyjnych, takich jak trzydrzwiowy miejski mini-crossover ADAM ROCKS i pojazd RAK-e o zerowej emisji CO2.

Opel News - On stage: In front of the concept car ADAM Rocks Andreas Marx (left), Director Marketing Opel Germany, gets the Plus X Award from laudator and jury-head Timm Sandmeyer

Innowacyjne modele Opla: wyrazista stylistyka, wysoka funkcjonalność i nowoczesne technologie

Spośród zalet Cascady, ponownego laureata nagrody Plus X Award, wyróżniono wysokiej jakości miękki dach, który można otworzyć za naciśnięciem przycisku przy prędkościach do 50 km/h, w ciągu zaledwie 17 sekund, a także obsługiwać zdalnie pilotem. Dzięki temu lekkiemu, zajmującemu niewiele miejsca rozwiązaniu Cascada wyróżnia się wyjątkowo dużą przestrzenią bagażową. Pojemność bagażnika waha się od 280l przy złożonym dachu do 380l po jego rozłożeniu. Ten wynik sprawia że elegancki debiutant Opla zalicza się do grona liderów rynku kabrioletów pod względem efektywnego wykorzystania miejsca. W modelu tym zastosowano wiele inteligentnych rozwiązań, na przykład, aby zwiększyć przestrzeń bagażową lub ułatwić transport szczególnie długich przedmiotów, zastosowano system elektrycznego przesuwania foteli FlexFold pozwalający na złożenie oparć w proporcji 50:50. W ten sposób przestrzeń bagażowa zostaje zwiększona do 750l i umożliwia przewożenie przedmiotów o długości nawet 180 centymetrów.

 

Jury Plus X Award zwróciło także uwagę na zaawansowane systemy bezpieczeństwa Cascady. Należą do nich kamera Opel Eye drugiej generacji współpracująca ze wskaźnikiem odległości do pojazdu poprzedzającego i systemem ostrzegania przed kolizją, adaptacyjne reflektory AFL+, a także kamera cofania, układ ostrzegający o pojazdach w martwym polu i zaawansowany system parkowania. Eksperci szczególnie chwalili doskonałą jakość oraz ergonomiczne fotele oferowane przez Opla w niemal wszystkich modelach – od Cascady przez Astrę i Mokkę po Insignię – jak również w kompaktowych vanach – Merivie i Zafirze Tourer. Fotele te posiadają wielokierunkową regulację poduszki lędźwiowej oraz wysuwaną poduszkę siedziska stanowiącą dodatkowe podparcie dla ud – to rozwiązania, które już wcześniej uzyskały certyfikację AGR za wyjątkową ergonomię.

 

Kolejnym laureatem nagrody Plus X Award jest Opel Zafira Tourer 2.0 BiTurbo CDTI 143 kW/195 KM z systemem Start/Stop – najszybszy na rynku siedmiomiejscowy kompaktowy van z silnikiem wysokoprężnym. Łączy on znajomą elegancję i uniwersalność charakterystyczne dla Zafiry Tourer z doskonałymi osiągami. Dwulitrowy silnik BiTurbo sprawia, że napędzana na przednią oś Zafira Tourer może rozpędzić się od zera do 100 km/h w ciągu zaledwie 8,9 sekundy i przyspieszyć na piątym biegu od 80 do 120 km/h w 8,5 sekundy. Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 218 km/h. Mimo to Zafira Tourer zużywa zaledwie 5,6l oleju napędowego na 100 km i charakteryzuje się równie niską emisją CO2 wynoszącą 149 g/km – oznacza to, że silnik BiTurbo jest nie tylko niezwykle mocny, ale też wyjątkowo wydajny.